• Slider 6
 • Slider 7

Jak dobrze wybrać sprzęt AGD do domu?

Urządzanie kuchni to wielka przygoda i wyzwanie. Wiele jest oczywiście kwestią mody, ale niewątpliwie szybko rozwijająca się technologia również pobudzają wyobraźnię. Uważnie podpatrujemy więc, co jest w sklepach, śledzimy katalogi wnętrzarskie i bardzo popularne programy tematyczne, rozglądamy się za płytkami, podłogami dodatkami. To wszystko ma złożyć się na piękną, nowoczesną i funkcjonalną kuchnię.

Jaki sprzęt?

Warto pamiętać o tym, że urządzanie kuchni to nie tylko wybór mebli i koloru ścian oraz układ przestrzeni. Coś, co się sprawdza w innych pomieszczeniach, tu jest niewystarczające. Kluczową rolę odgrywa bowiem sprzęt, który zawsze powinien być dopasowany do konkretnych potrzeb. Producenci dość dobrze na nie odpowiadają, więc rynek jest nasycony innowacyjnymi urządzeniami i tymi bardzo klasycznymi. Nie w każdej kuchni zmieści się bowiem lodówka french door i nie w każdym domu będzie ona niezbędna, ale niewątpliwie sama moda sprawia, że wiele osób zaczyna inaczej myśleć o tego typu sprzęcie. Staje się on okazją do przewartościowania potrzeb. Chodzi przecież o to by przechowywanie jedzenia, jego późniejsza obróbka i sprzątanie były jak najbardziej efektywne.

Co trzeba w kuchni mieć?

Lista sprzętów do kuchni jest bardzo długa i oczywiście nie wszystkie rzeczy trzeba mieć, a bez wielu jesteśmy w stanie się obejść. Są też osoby, które nie robią wielkich zakupów, nie mają dużej rodziny, a nawet nie lubią gotować. I ich przestrzeń robocza będzie wyglądać zupełnie inaczej niż w domach, gdzie kuchnia jest sercem, a życie w niej tętni. I właśnie pod te potrzeby warto dobrać duże AGD – czyli lodówka Multidoor, zmywarka, piekarnik oraz mikrofalówka, jak i małe ekspres do kawy, czajnik, blender. Ta lista jest oczywiście zdecydowanie dłuższa, bo sprzętu po prostu nie brakuje. Wystarczy przejść się po sklepie lub odwiedzić internetową witrynę, by się przekonać, że mamy ogromny wybór.

Jak znaleźć dobry sprzęt?

Kuszą, marki, promocje, wykończenia, innowacyjne technologie. Wybór tego najlepszego dla nas sprzętu może być więc szczególnie trudny. Pomagają rankingi https://www.expertrankingowy.pl, recenzje, opinie specjalistów i klientów. To one pozwalają nieco uporządkować rynek i odpowiedzieć sobie, czego potrzebujemy i czy na pewno chcemy za to tyle zapłacić. Warto Zacząć od stworzenia listy. Oczywiście osoby, które dopiero się wprowadzają do nowego M lub też robią kuchnię od zera po remoncie, będą mieć całkiem sporo pozycji. W pewien sposób będzie ograniczać nas też budżet i ilość miejsca. Warto jednak pamiętać o tym, że na sprzęcie się nie oszczędza, bo w tym wypadku liczy się jakość. Dlatego warto skoncentrować się na rzeczach, które są nam faktycznie niezbędne – czyli lodówce oraz kuchence, a o ekspresie czy mikrofalówce można pomyśleć później. Wszak są to rzeczy, które kupuje się na lata i które będą musiały naprawdę dość sporo przejść. W niektórych domach będą mocno eksploatowane.

Planowanie budżetu jest o tyle ważne, że nie tylko analizuje się, które potrzeby są najważniejsze, ale również można poszukać promocyjnych cen, a często też pakietów urządzeń, które razem są po prostu tańsze. Poza tym oczywiście duża rozpiętość między markami sprawia, że da się kupić lodówkę za kilkaset złotych i za kilkadziesiąt tysięcy. Analogicznie jest z innymi urządzeniami. Dlatego właśnie często można znaleźć złoty środek, sięgnąć po nowoczesne produkty w dobrych cenach, a także dopasować je do stylistyki wnętrza. Dużą popularnością cieszą się urządzenia do zabudowy, ponieważ pozwalają uzyskać spójną aranżację. Natomiast często wybór w tym wypadku jest bardziej ograniczony.

 

 • Wpisy blogowe
 • Wyszukiwarka obiektów
  Wyszukiwarka
 • Nasi Partnerzy

   

  Podhale24.pl pienart.pieniny.com

   

  gckkroscienko.pl

   

  przewodnicy-tatry.pl

   

   

  uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

  Podhalanka.pl

   

  Pieninyinfo.pl

 • Mapa Szczawnicy

  mapa czorsztyn

 • Pogoda w Szczawnicy