• Slider 6
  • Slider 7

Pomysły na rekreacje całą rodziną w Warszawie

  • rekreacja na basenie

Stolica ma do zaoferowania wiele atrakcji dla całych rodzin, które poszukują ciekawych sposobów na odpoczynek i miłe spędzenie swojego czasu. Dostępne w obrębie Warszawy nie wymagają dalekich wyjazdów i są dostępne nawet w trakcie tygodnia. Wszystko to sprawia, że pozwalają świetnie bawić się z najmłodszymi. Przedstawiamy najciekawsze atrakcje, które warto odwiedzić w stolicy. Zarówno lokalni mieszkańcy, jak i turyści znajdą tutaj coś dla siebie.

Basen Polonez - idealny wybór na aktywny wypoczynek w stolicy

Jednym z punktów na mapie Warszawy, który warto odwiedzić całą rodziną jest basen polonez prowadzony przez OSIR Targówek. Pływalnia Polonez to kompleksowo wyposażony obiekt, który oferuje wiele atrakcji. Dostępne są stacje masażu poziomego, masaż wodny, basen sportowy, zewnętrzna zjeżdżalnia, gejzer wodno-powietrzny, kurtyna wodna, siłownia, a także dwie sauny do dyspozycji gości. Dzięki temu coś dla siebie znajdą osoby w każdym wieku i bardzo miło spędzą swój czas na terenie obiektu. Dorośli mogą się zrelaksować, a najmłodsi doskonale bawić na różnego rodzaju zjeżdżalniach w strefie rekreacyjnej.

Dodatkowo oferowane są lekcje indywidualne dla chcących nauczyć się pływać. Ośrodek sportu i rekreacji odpowiedzialny za basen Polonez oferuje zajęcia z nauki pływania dla dzieci i dorosłych, które pozwalają zdobyć niezbędne kompetencje pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Dzięki temu wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie, a lekcje indywidualne pozwalają bardzo szybko nabywać umiejętności.

Najciekawsze muzea dla całych rodzin

Po odwiedzinach na basenie w dzielnicy Targówek można udać się wprost z pływalni Polonez do jednego z warszawskich muzeów. Dla rodzin z dziećmi świetnym wyborem może być Centrum Nauki Kopernik. To wyjątkowe muzeum interaktywne jest pełne interesujących wystaw, które pozwalają zdobyć szeroką wiedzę w przystępny sposób. Zachwyci zarówno dorosłych, jak i najmłodszych.

Dla miłośników historii doskonale sprawdzi się natomiast Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Każdy z obiektów dzięki wyjątkowej aranżacji ma wiele do zaoferowania dla odwiedzających i stanowi idealne miejsce do miłego spędzenia swojego czasu.

Gdzie na rodzinny spacer w Warszawie?

Warszawa ma dla dorosłych, młodzieży i dzieci przygotowanych również wiele atrakcji plenerowych w mieście. Łazienki Królewskie, Ogrody Saskie, Park Praski, czy Bulwary Wiślane to idealne miejsca na wspólny spacer. Pozwalają podziwiać piękne widoki i wspólnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W trakcie spacerów można zatrzymać się w znajdujących się w okolicy najważniejszych tras restauracjach, czy kawiarniach, gdzie na odwiedzających czeka wiele smacznych dań.