• Slider 6
  • Slider 7

Mapy szlaków górskich – Szczawnica i okolica

  • Dolina Dunajca

Szczawnica leży w bezpośrednim sąsiedztwie Słowackiej granicy. Z tego też względu jest w stanie oferować przepiękne, majestatyczne i widowiskowe szlaki górskie. Jeśli jesteś turystom poszukującym spokoju i miejsca do wędrówek, to ten region szczególnie powinien Cię interesować!

Szczawnica – coś o mieście

To miasteczko uzdrowiskowe mieszczące się w województwie małopolskim. Według statystyk z poprzednich lat, Szczawnica liczyła już ponad 5,000 mieszkańców. Przez jej teren płynie potok Grajcarek, a sama zabudowa miasteczka leży na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Pienin.

Szczawnica mieści się blisko słowackiej granicy. Jest świetną bazą wypadową na wycieczki za granicę kraju. Pamiętaj jednak, że dla dalszych podróży w głąb Słowacji może być potrzebna winieta na autostrady. Elektroniczna e-winieta Słowacja na I-Vignette dostępna jest dla każdego i gwarantuje bezpieczeństwo w razie kontroli policji.

Łatwo dostępne szlaki górskie w Szczawnicy

Wyjdź w góry na jeden z poniższych szlaków i odkryj lokalne piękne panoramy. Oto nasze cztery propozycje jako szlaki, które koniecznie warto zaliczyć na początek!

  1. Szlak na Przehybę

To szczyt o maksymalnej wysokości 1175 metrów nad poziomem morza. Oferuje kilka tras, a jedna z nich prowadzi bezpośrednio z Wodospadu Zaskalnik na Sopotnickim Potoku. Około 3 godziny powinny wystarczyć, by spokojnie przejść szlak i dotrzeć na pięknys zczyc z widowiskową panoramą. Na Przyhybnym znajduje się schronisko turystyczne i maszt telewizyjny. Tamtejszy widok rozpościera się na tatry i Pieniny.

  1. Szlak na Jaworek

Trasa na Jaworek przebiega przez widowiskowy Wąwóz Homole. Szlak jest uważany za dość łatwy, więc powinien być odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Okoliczności tej wędrówki są niesamowite, ponieważ szlak oferuje turystom piękne widoki w drodze do celu – kładki, ścieżki i skałki.

  1. Szlak na Trzy Korony

Wiele osób uważa, że Trzy Korony to jeden z obowiązkowych szlaków, którego nie można sobie odpuścić. Bez wątpienia jest to jeden z najpopularniejszych, którego trasa pozwala zwiedzać Pieniński Park Narodowy. Trasa przez szlak na Trzy Korony jest średnio wymagająca – można iść przyjemnie przez polany i lasy. Chcąc wejść na szlak i podbić ten szczyt, należy kupić bilet wstępu do parku na samym początku wędrówki.

  1. Szlak na Sokolicę

Sokolica to charakterystyczny szlak i szczyt wśród sosen. Oferuje piękne widoki, lecz przez wiele osób jest uważany za dość trudny i wymagający. Skolica to lokalny szczyt na wysokości 747 metrów nad poziomem morza. Znajduje się dość blisko Trzech Koron. Wiele osób decyduje się go podbić bezpośrednio po wędrówce z tego szlaku.

Po górskich wędrówkach czas na relax

Po wyczerpującej trasie warto udać się na zwiedzanie Szczawnicy. Jako miasto uzdrowiskowe, Szczawnica ma do zaoferowania sporo atrakcji, w tym oferuje turystom możliwość zapoznania się ze swoją ofertą uzdrowiskowej wody pitnej w Pijalni Wód Mineralnych.

W Szczawnicy znajdziesz również szereg pięknych parków, pobliskie schroniska, a nawet kolejkę na Palenicę. Zarówno w sezonie zimowym i letnim działa, oferując odwiedzającym moc atrakcji. Na wieczorny odpoczynek odpowiednia jest też promenada nad Grajcarkiem.