• Slider 6
  • Slider 7

Co warto wiedzieć o upadłości konsumenckiej?

  • pisząca ręka

Problemy z zadłużeniem są bardzo przytłaczające i stresujące zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów. Właśnie dlatego ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest jednym z popularnych rozwiązań w sytuacji, kiedy spłacenie swoich zobowiązań staje się niemożliwe.

  1. Na czym polega ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
  2. Upadłość konsumencka - kiedy warto się na nią zdecydować?
  3. Prawo upadłościowe - w jaki sposób najlepiej jest ogłosić upadłość konsumencką?

Kiedy decyzja o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej jest najlepszym, na co można się zdecydować? Jak się do tego zabrać? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Na czym polega ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka to taki rodzaj procedury sądowej, który ma na celu pomóc osobom prywatnym, które mają poważne problemy finansowe. Chodzi tutaj o takich konsumentów, którzy mają długi, lecz nie są już w stanie ich spłacać. Warto zaznaczyć, że w procesie upadłości konsumenckiej nie mogą brać udziału przedsiębiorstwa - jest to działanie wyłącznie dla konsumentów, czyli osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Upadłość ogłosić może wyłącznie sąd. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości. Następnie rozpoczyna się postępowanie sądowe, które kończy się rozpatrzeniem wniosku o ogłoszenie upadłości. Jeżeli rozpatrzenie jest pozytywne, następuje postępowanie właściwe. Składają się na nie postępowania syndyka oraz likwidacja majątku. Wtedy właśnie szacowany jest majątek dłużnika, następuje sprzedaż dóbr i ustanowienie rozdzielności majątkowej.

Upadłość konsumencka - kiedy warto się na nią zdecydować?

Decyzja o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej jest najczęściej ostatnim krokiem, jaki decydują się podjąć osoby zadłużone. Warto jednak zauważyć, że jest to całkiem korzystne rozwiązanie w wielu przypadkach. Przede wszystkim, jest ono dobrym wyborem dla tych osób, które nie mają już możliwości regulowania swojego zadłużenia. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to szansa na zabezpieczenie swojego majątku przed zajęciem przez wierzycieli i sprzedaży go po zaniżonej cenie oraz uniknięcie postępowania sądowego, związanego z egzekucją dóbr przez wierzycieli. Znika także ryzyko egzekucji komorniczej. Jest to także doskonałe rozwiązanie, pozwalające oszczędzić czas, zmniejszyć poziom stresu związany z zadłużeniem oraz, ostatecznie, doprowadzić do oddłużenia, czyli uwolnienia z zobowiązań. Upadłość konsumencka pozwala także zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych, ponieważ w efekcie jej ogłoszenia są oni chronieni. Wierzyciele nie mogą zatem rościć sobie praw do ich majątku. Jest to zatem korzystne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie są przedsiębiorcami, lecz chcą jak najszybciej i jak najkorzystniej rozwiązać problem swojego zadłużenia.

Prawo upadłościowe - w jaki sposób najlepiej jest ogłosić upadłość konsumencką?

Najlepszym sposobem na ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest skorzystanie z usług specjalistów od prawa upadłościowego. Pomocą jest zazwyczaj dobra  kancelaria upadłościowa. Warto zwrócić uwagę, że postępowanie sądowe zawsze jest nie tylko stresujące, ale dla osób fizycznych, niezwiązanych na co dzień z prawem, bywa też skomplikowane i niezrozumiałe. Łatwo zatem nie dopilnować formalności, pomylić się w dokumentach czy zwyczajnie nie podjąć najkorzystniejszych decyzji. Dobry radca prawny czy adwokat może pomóc na każdym etapie postępowania upadłościowego, służąc nie tylko radą i doświadczeniem, ale także pomagając w przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji i podejmowaniu kolejnych kroków. Zdecydowanie warto postawić na wsparcie specjalistów w przypadku konieczności ogłoszenia upadłości konsumenckiej i skorzystać z pomocy kancelarii, która specjalizuje się prawie upadłościowym.

  • Wpisy blogowe
  • Wyszukiwarka obiektów
    Wyszukiwarka
  • Nasi Partnerzy

     

    Podhale24.pl pienart.pieniny.com

     

    gckkroscienko.pl

     

    przewodnicy-tatry.pl

     

     

    uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

    Podhalanka.pl

     

    Pieninyinfo.pl

  • Mapa Szczawnicy

    mapa czorsztyn

  • Pogoda w Szczawnicy