• Slider 6
  • Slider 7

Z gór na Mazury? Czarter jachtów na Mazurach jest coraz bardziej popularny!

Wakacje za granicą? Nad morzem? Czy na Mazurach? Gdzie wybierają się mieszkańcy południa Polski na wakacje? Statystyki mówią, Mazury nie są pierwszym wyborem urlopowym, jednak praktyka wskazuje, że Kraina Wielkich Jezior oferuje wyjątkowe w skali całej Polski atrakcje, jakim jest na przykład czarter jachtów, który zapewnia spędzenie wspaniałego i niezapomnianego urlopu.


Każdy z nas wie, że Mazury to region, który słynie z przepięknych krajobrazów, wspaniałych jezior i różnorodnej fauny i flory. Mazury są niewątpliwie jednym z najpiękniejszych regionów w Polsce, gdzie natura zachwyca swoim urokiem.

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Jeziora mazurskie oferują niezliczone możliwości spędzania wolnego czasu. Można tam pływać kajakiem, żeglować, nurkować, wędkować, a także spędzać czas na plaży lub podziwiać piękne krajobrazy z perspektywy jachtu. Wokół jezior znajdują się malownicze, urocze miejscowości (jak Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki czy Ruciane-Nida), które są idealne na wakacyjny odpoczynek.

Wyjątkową atrakcją Mazur, na skalę nie tylko polską ale i europejską, jest Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to popularny szlak wodny, który dzięki sieci kanałów, łączy ze sobą najpiękniejsze jeziora tego regionu. Szlak WJM to trasa wodna, która zaczyna się na południu Mazur, w okolicach Rucianego-

  • Czarter jachtów Mazury
  • Jacht czarterowy
  • Widok z jachtu na mazurskie jezioro
Nidy, a kończy na północy w Węgorzewie, biegnąc przez wiele malowniczych miejscowości i jezior. Mniej więcej w centrum szlaku znajduje się Giżycko, piękne miasteczko uważane przez wielu za nieoficjalną stolicę Mazur.

Na szlaku znajdują się takie jeziora jak np. Niegocin, Mikołajskie, Śniardwy, Tałty, Mamry czy Bełdany. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich to łącznie ponad 200 km trasy wodnej. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich to doskonałe miejsce dla żeglarzy, także początkujących, bowiem mazurskie akweny są - zwłaszcza w porównaniu z wodami morskimi - bardzo spokojne i niezbyt wymagające od żeglarzy. Rozpoczęcie przygody z żeglarstwem ułatwia bardzo bogata oferta mazurskich firm czarterowych, w których mamy do wyboru setki nowoczesnych i wygodnych jachtów.

Czarter jachtów na Mazurach

Czarter jachtów jest coraz bardziej popularny na Mazurach. Jachty są bowiem najlepszym i najwygodniejszym sposobem poruszania się po jeziorach mazurskich. Są też wyjątkową atrakcją i pozwalają cieszyć się niezapomnianymi chwilami na żeglowaniu po jeziorach.

Czarter jachtu umożliwia przeżycie wyjątkowej przygody. Jest też idealnym sposobem na zwiedzanie jezior, a po zawinięciu do portu, na zwiedzanie także mazurskich miejscowości. Podczas rejsu można cieszyć się pięknymi widokami i spokojnym krajobrazem. Można zobaczyć z bliska wiele małych wysp i wysepek oraz odkryć wiele nowych miejsc, które nie są dostępne ze strony lądu.

Po drugie, żeglowanie pozwala cieszyć dużą dozą wolności. Żeglować można rano, wieczorem lub nawet w nocy. Można wybrać się w podróż zarówno z rodziną lub przyjaciółmi, jak i samemu. Rejs jachtem pozwala cieszyć się spokojem i ciszą, których nie można doświadczyć na lądzie. Ponadtwo warto tutaj podkreślić, że większość dostępnych na Mazurach jachtów czarterowych nie wymaga od wynajmującego posiadania patentu.

Należy także dodać, że czarter jachtu na Mazurach jest bardzo wygodny i bezpieczny. Większość jachtów jest wyposażonych w wygodne miejsca do siedzenia, wygodne łóżka, pełny zestaw urządzeń nawigacyjnych, posiada także aneksy kuchenne oraz łazienkę.

Na koniec trzeba także podkreślić, że czarter jachtów na Mazurach - wbrew obiegowym opiniom - nie jest drogi. Wystarczy powiedzieć, że tygodniowy czarter komfortowego jachtu dla nawet 8 osób, to koszt około 3-6 tysięcy złotych (za 6 dób, cena wakacyjna). Jest to więc cena jak najbardziej porównywalna z kosztami noclegów w hotelach.

Ofertę czarteru jachtów na Mazurach znajdziecie na stronie: https://piraci.com.pl/