• Slider 6
  • Slider 7

Wodoodporne lamele do Twojego wnętrza

Lamele ścienne są nowoczesnym oraz modnym dodatkiem, który w łatwy sposób może zmienić wygląd pomieszczenia. Na obecnym rynku możemy zaopatrzyć się w wszelakiego rodzaju produkty, natomiast nie każdy odnajdzie się w tak niełatwym pomieszczeniu, jakim jest kuchnia czy łazienka. O czym należy zatem pamiętać wybierając lamele do swojego wnętrza? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Zdecydowanie głównym czynnikiem, którym należy się kierować, jest trwałość na wilgoć. Dekoracje w kuchni i łazience są nieustanne wystawione na wodę oraz temperaturę — gorące prysznice, niechciane zachlapania ścian, czy para podczas sporządzania potraw może źle wpłynąć na właściwości lameli. Dlatego musimy wpierw sprawdzić materiał oraz jakość wybranego produktu.

Standardowe, drewniane lamele wyglądają bardzo klasycznie, jednak biorąc pod uwagę higroskopijne właściwości drewna nie mogą być instalowane w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności. Może to nawet doprowadzić do napuchnięcia produktu, zniszczenia oraz popękania pionowych listew. Zdecydowanie lepiej w takich miejscach sprawdzą się produkty wodoszczelne, wyprodukowane z najwyższej jakości polimeru. Takie produkty zawiera kolekcja Lamelli by Mardom Decor. Lamelli to panele ścienne, które zostały zaprojektowane z myślą o montażu w każdym wnętrzu — perfekcyjnie nadadzą się w kuchni, łazience, a nawet pokoju dziecięcym czy salonie. Wykorzystując w produkcji trwałe tworzywo PolyForce lamele Mardom Decor cechuje całkowita wodoodporność.

Lamele do kuchni i łazienki - jakie wybrać?

Trwałość na wodę to właściwie początek. Zakupując lamele do swojego pomieszczenia, warto postawić na jakościowe produkty, które po kilku latach użytkowania będą prezentowały się doskonale. Co należy jednak wziąć pod uwagę dokonując zakupu?

  • Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne — lamele, zamontowane na ścianie mogą być nieustannie narażone na zarysowania lub uderzenia. Zagrożenia te dotyczyć mogą rodzin z małymi dziećmi lub właścicieli czworonogów. Decydując się wytrzymałe lamele pozwolimy zachować nienaganny wygląd aranżacji. Lamele Mardom Decor zawierają opatentowaną technologię ScratchShield®, polegającą na maksymalnym wzmocnieniu tworzywa wyjątkową mieszanką polimerów. Dzięki temu zabiegowi lamele wykazują wysoką trwałością na zarysowania, nawet ostrym narzędziem.
  • Ochrona przed światłem słonecznym — sztukateria ciągle wystawiona jest na działanie światła słonecznego. Długotrwały kontakt z promieniowaniem UV może niewłaściwie oddziaływać na jej strukturę, o czym powinni szczególnie pamiętać domownicy posiadający kuchnię łączącą się z salonem. Lamele nieodpowiedniej jakości mogą brzydko zżółknąć lub ich kolor może stracić na intensywności. Panele ścienne Mardom Decor są maksymalnie trwałe na promieniowanie UV — zawdzięczają to autorskiemu materiałowi, wspaniałej jakości PolyForce, z którego zostały wytworzone. Dlatego też mogą zostać zamontowane nawet w mocno nasłonecznionych powierzchniach.
  • Lekkość w czyszczeniu — w kuchni czy łazience możemy z łatwością zabrudzić zarówno ścianę jak i podłogę. Decydując się dekoracje do tak wymagających pomieszczeń powinniśmy więc zwrócić uwagę na to czy są łatwe w utrzymaniu czystości. Produkty Mardom Decor można wielokrotnie czyścić — nie wymagają użycia specjalistycznych środków czyszczących, do tego celu wystarczy ściereczka oraz odrobina wody.
  • Łatwość montażu — montaż lameli ściennych Mardom Decor jest rewelacyjnie prosty i można go z łatwością zrealizować samodzielnie — należy nałożyć właściwą ilość kleju na wewnętrzną stronę paneli i przycisnąć do powierzchni. W ofercie posiadamy lamele o długości 270 cm (wysokość większości mieszkań — która umożliwi bezproblemowy montaż na długości ściany w jednym fragmencie, unikając nieestetycznych łączeń) oraz 200 cm. Stosując to rozwiązanie z łatwością dopasujesz odpowiedni model do swoich potrzeb. Krawędzie można estetycznie wykończyć dedykowanymi zakończeniami — lewym bądź prawym. Z racji tego można w szybki i skuteczny sposób stworzyć nowoczesną i estetyczną dekorację ścienną.

Laminowane panele do Twojego pomieszczenia

Lamele Mardom Decor perfekcyjnie odnajdą się nie tylko jako ozdoba ściany, ale również mebli czy sufitu. Lamelli obejmuje trzy kolekcje: Stretto — wąski wzór, Medio — o tradycyjnym wzorze oraz Largo — o wyrazistych, pionowych listwach. Każda kolekcja zawiera 6 unikalnych odcieni.

Panele ścienne o wyglądzie drewna

Lamele Mardom Decor perfekcyjnie naśladują strukturą naturalne drewno. To ponadczasowy zamiennik naturalnego surowca, który dzięki właściwościom wodoodpornym można z powodzeniem montować w wilgotnych pomieszczeniach. Lamele zabezpieczone są tłoczonym laminatem, dzięki któremu uzyskamy naturalny wygląd naśladujący linie i słoje osłaniają tym samym ich powierzchnię. Lamelli to 5 ponadczasowych odcieni drewna:

  1. Dąb Jasny
  2. Dąb Szary
  3. Dąb Ciemny
  4. Dąb Naturalny
  5. Dąb Klasyczny
Białe lamele

W sprzedaży Mardom Decor znajduje się także nowoczesny wariant w białym kolorze. Lamela Biała to popularna opcja obecnych trendów w architekturze, co więcej doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Dodatkowym atutem jest to, że lamelę można pomalować na kolor pasujący do obecnego wystroju — została fabrycznie pokryta dodatkowym primerem posiadającym właściwości ochronne oraz wygładzające. Dzięki temu farba rozprowadza się po lamelii perfekcyjnie, a pigment całkowicie przyczepia się do materiału. Decydując się na zmianę koloru lameli, należy zakupić farbę, która została wykonana na bazie wody.

Lamelli by Mardom Decor — estetyczny i praktyczny dodatek wnętrz

Lamele od Mardom Decor to doskonały i efektowny motyw dekoracyjny, który charakteryzuje wysoka trwałość. To nie jedyny plus paneli ściennych, są one także bardzo kompatybilne oraz funkcjonalne  — trójwymiarowy wzór oddziałuje całkowicie na akustykę, minimalizując tym samym echo we wnętrzu. Jest to wspaniały patent na wyciszenie pomieszczenia, niwelując tym samym zbędne dekoracje oraz dużą ilość mebli.

Lamelli by Mardom Decor to produkty w pełni skonstruowane oraz wyprodukowane w Polsce. W związku z tym są poddawane codziennej kontroli jakości, dając gwarancję nie tylko na perfekcyjny wygląd, a także najwyższą etykę produkcji. Lamele produkowane są w obiegu zamkniętym, ograniczając tym samym negatywny wpływ na środowisko. Dodatkowo całościowo podlegają recyklingowi, dlatego też mogą być wielokrotnie przetwarzane i wykorzystywane ponownie w produkcji.

Przeczytaj także nasz najnowszy artykuł: 5 pomysłów na lamele w salonie na stronie. Zobacz więcej