• Slider 6
  • Slider 7

Spodnie w kratę dla mężczyzn w idealnej stylistyce czyli jak je nosić?

Spodnie w kratę to dobrze znany typ garderoby męskiej, który często jest wybierany przy okazji formalnych sytuacji jak również chętnie stosowany na co dzień. Warto pamiętać o tym, że aby spodnie dobrze wyglądały nie chodzi tylko o sylwetkę, a raczej o pozostałe elementy stroju, które często przesądzają o tym jak cała stylizacja będzie się prezentowała.
Spodnie w kratę są mocnym punktem stylizacji i należy pamiętać o tym by nie przesadzić w doborze z pozostałymi częściami ubioru, a raczej by wydobyć wyjątkowy wzór tego elementu garderoby. 
 

Spodnie w kratę z koszulą i marynarką

Spodnie w kratę będą bardzo dobrze prezentowały się z koszulą elegancką lub sportową, trzeba jednak pamiętać, o odpowiednim doborze kolorystycznym i o stylu wzoru kraty.
Do czarnych spodni w białą kratę będzie pasowała biała koszula i jest to stylizacja raczej elegancka i okazyjna, szczególnie wtedy gdy dopasowana będzie do stroju marynarka, najlepiej w kolorze czarnym. Można również przełamać monochromatyczną kolorystykę i nieco zaszaleć, wybierając marynarkę w nieco odważniejszym kolorze - niebieskim lub stonowanym, lecz odbiegającym od przeważających odcieni - szarym. 
Jeśli spodnie są koloru jasnoszarego i mają czarną kratę, to można dobrać do nich grafitową koszulę w delikatne kropki, a stylizację wykończyć czarną lub jasno-szarą marynarką. 
Do niebieskich spodni w biało granatową kratę możemy dobrać delikatnie różową koszulę i marynarkę w odcieniu spodni. 
Takie zestawy z pewnością nie będą wpadką modową, a ty będziesz się prezentował jak gwiazdor na każdej imprezie weselnej oraz jak profesjonalista na każdym spotkaniu biznesowym.

Spodnie w kratę z t-shirtem i swetrem 

Spodnie w kratę doskonale będą pasowały do t-shirtów w jednolitym kolorze lub z ciekawym, gustownym nadrukiem albo z koszulką typu polo w podobnej kolorystyce do spodni lub kontrastowej. 
Czarne spodnie w kratę dobrze będą wyglądały z białym lub czarnym dopasowanym t-shirtem i rozpinanym swetrem w podobnej kolorystyce, dodatkiem może być również stylowy pasek.
Spodnie w kratę w odcieniach szarości można zestawić z białą polówką i swetrem z dekoltem w serek, co doda stylizacji nieco codziennego charakteru, a jednak starannie dopasowanego.
Niebieskie spodnie w kratę będą pasowały zarówno do błękitnego t-shirta, jak wybranego dla kontrastu i nieco przekornie, w kolorze różowym. Na górę można zarzucić rozpinany sweter w kolorze granatowym lub sweter z okrągłym dekoltem przy szyi.

Tego typu stylizacje sprawią że twój codzienny wygląd będzie zadbany i przemyślany, a twoje samopoczucie, jak również odbiór twojej osoby przez ludzi z twojego otoczenia, na pewno zmieni się na lepsze.