• Slider 6
  • Slider 7

Spływ kajakowy i rafting Dunajec - Port pienin

Port Pienin oferuje turystom Szczawnicy spływy kajakowe lub pontonowe przełomem malowniczego Dunajca. Atrakcja ta przeznaczona jest dla osób, które są żądne przygód i uwielbiają rozkoszować się pięknymi widokami podczas pieszych lub rowerowych wycieczek pienińskimi szlakami. Oferta obejmuje spływ wzdłuż rzeki Dunajec wraz z wyjazdem w górę busem, a także rowerem czy też wycieczką pieszą przez góry. Jedną z najbardziej znanych tras to Sromowce Niżne - Szczawnica (15,5 km a całkowity czas spływu to około 2 godziny).

Decydując się na niezapomnianą atrakcję, zainteresowani nie muszą posiadać żadnego doświadczenia z zakresu kajakarstwa, Port Pienin zapewnia bowiem odpowiednich instruktorów, którzy czuwają nad bezpiecznym przebiegiem spływu.

Dodatkowym urozmaiceniem dla klientów jest możliwość urządzania imprez wraz z wypożyczeniem samochodów Maverick can-am 4x4, zaś dla pasjonatów piękna przyrody dostępne są rowery a także piesze wycieczki w malowniczo położonych miejscach.

Spływ Dunajcem odbywa się nawet na trzyosobowych kajakach oraz pontonach, które mieszczą aż do 12 osób! Dzięki temu niesamowitą przygodę można przeżyć w towarzystwie najbliższych osób.

Trasy spływu:

- Nowy Targ - Czorsztyn (14 km),

- Szczawnica - Tylmanowa (15 km),

- Sromowce Niżne - Szczawnica (15,5 km),

- Sromowce Niżne - Tylmanowa (30 km).


Port Pienin tworzy program oparty o ruch i aktywny wypoczynek podczas zwiedzania zachwycających uroków Dunajca. Założenie programu to przede wszystkim bezpieczeństwo, o które dbają kwalifikowani przewodnicy i instruktorzy oraz pedagodzy pracujący w zespole. Zielone szkoły, kolonie, wycieczki szkolne, a także pracownicy firm mogą skorzystać z oferty, integrując się i spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Dla zorganizowanych grup dostępne jest miejsce do grilla, a także catering lub posiłek w sąsiedniej karczmie.

Dodatkowo każdy zainteresowany odbyć może kurs sam na sam z kwalifikowanym instruktorem, który przeprowadzi lekcję kajakarstwa górniczego, wprowadzając uwagi techniczne. Rejs malowniczym przełomem rzeki Dunajec to odcinek 15,5 km o niskim stopniu trudności, pozwalający na poznanie tajników wiosłowania w praktyce.

Dla osób, które uwielbiają adrenalinę oraz lubią mocne wrażenia, zorganizowany został spływ Dunajcem w okresie zimowym. Sezon zaczyna się wraz z zakończeniem sezonu letniego 31 października, a kończy 1 kwietnia. Spływy zimą odbywają się na odcinku Szczawnica - Tylmanowa - Łącko (14,5 km lub 22 km). Ponadto każdy zainteresowany otrzymuje pamiątkowe zdjęcia ze spływu, wygodny kajak, ciepłą piankę neoprenową, kajakową pelerynę, rękawice na wiosło oraz wiosło kapok. Po niesamowitym rejsie Port Pienin oferuje wygrzanie się w saunie lub jacuzzi. Dla klientów, którzy pragną dłużej zatrzymać się w Szczawnicy, dostępne są miejsca w zaprzyjaźnionych z nami noclegowniach i hotelach.

Zapierające dech w piersiach pienińskie szlaki wraz z leczniczymi wodami przyciągają wielu turystów.

Sprawdź ofertę i przeżyj niezapomniane chwile!