• Slider 6
 • Slider 7

Shopify liquid - co warto wiedzieć na ten temat?

 • sklep internetowy

Decydując się na sklep internetowy, należy zacząć od wyboru odpowiedniego szablonu. Szablon jest definiowany przez wygląd, działanie oraz układ sklepu. Dobrze dobrany szablon pozytywnie wpływa na odbiór naszych klientów. Szablony budowane są przy pomocy shopify liquid. Dowiedz się więcej z artykułu.  

Czym jest język szablonów liquid? 

W swojej kolekcji shopify posiada około 100 różnych szablonów, dzięki czemu każdy może dostosować go do swoich potrzeb przez konfigurację ustawień w panelu administracyjnym. Jednak ustawienia te mają swoje ograniczenia. W przypadku kiedy panel administracyjny nie daje możliwości wprowadzenia pożądanych zmian, można edytować kod w szablonie shopify liquid. Zanim to zrobimy, trzeba zapoznać się z tym jak to konkretnie działa. Żeby uniknąć niepożądanych zmian bądź zepsucia szablonu. 

Na platformie shopify użytkownik nie może odróżnić treści statycznej od dynamicznej. Treść statyczna opiera się na stałym zakodowaniu na stronie, z kolei treść dynamiczna pobierana jest z baz danych. Twórcy stron internetowych wykorzystują język z szablonów do łączenia zawartości statycznej wraz z dynamiczną. Język szablonów w połączeniu z HTML pozwala na utworzenie elementów strony internetowej i wstawiania do nich dynamicznych treści.   

Czym jest shopify liquid? 

Liquid jest językiem szablonów, które zostały stworzone przez Shopify. Taki język jest używany od 2006 roku w sklepach Shopify oraz innych aplikacjach internetowych. The liquid został napisany w języku programowania oraz jest podstawą dla wszystkich sklepów, które zostały stworzone przez Shopify. Żeby używać shopify liquid należy użyć kombinacji obiektów, tagów oraz filtrów. Składnia shopify liquid posiada sporo operatorów logicznych oraz porównawczych. W połączeniu z tagami mogą definiować logikę i wskazywać, jak fragment kodu ma być wykonany. 

Shopify z pomocą liquid został rozszerzony o własne obiekty, tagi czy filtry. W ten sposób powstały trzy najpopularniejsze rodzaje języków. Korzyści shopify liquid wprowadza poprzez obiekty reprezentujące. Do takich należą informacje o sklepie, kliencie, produkcie oraz różne filtry. 

Szablony shopify liquid są tworzone w łatwy sposób. Dzięki nim użytkownicy mogą samodzielnie edytować je. Wystarczy znać podstawy języka Shopify, który jest stworzony w bardzo przystępny sposób. Poznanie szablonów pozwoli na zrozumienie własnego sklepu. Nawet wtedy kiedy nie jest się programistą, zrozumienie kodów nie będzie trudnością, a właściciel sklepu będzie mógł sam rozwiązywać problemy.                 

 • rafting

 • Wpisy blogowe
 • Wyszukiwarka obiektów
  Wyszukiwarka
 • Nasi Partnerzy

   

  Podhale24.pl pienart.pieniny.com

   

  gckkroscienko.pl

   

  przewodnicy-tatry.pl

   

   

  uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

  Podhalanka.pl

   

  Pieninyinfo.pl

 • Mapa Szczawnicy

  mapa czorsztyn

 • Pogoda w Szczawnicy