• Slider 6
 • Slider 7

Psychoterapia Rzeszów - Kiedy udać się do psychoterapeuty?

Każdego dnia musimy radzić sobie z różnymi wyzwaniami. Często spotykają nasz przykre rzeczy, z którymi wiąże się nerwowość, uczucie żalu, smutek, rozgoryczenie i inne emocje, które nie pozwalają nam trzeźwo myśleć i podejmować racjonalnych decyzji. Czasem towarzyszą im fobie i uzależnienia. Wielu z nas może wówczas doświadczać momentów, gdy wsparcie psychologiczne wydaje się niezbędne i to dobrze, jeśli zdecydujemy się go poszukać. Kiedy warto udać się do psychoterapeuty? Gdzie szukać go w Rzeszowie? Podpowiadamy.

Czym się różni psycholog od psychoterapeuty?

Choć psycholog i psychoterapeuta często są mylnie traktowani jako synonimy, różnice między nimi są znaczące. Choć obaj mogą prowadzić własny gabinet, jak i pracować w poradni zdrowia psychicznego Psycholog jest specjalistą zajmującym się diagnozowaniem i badaniem ludzkiego zachowania oraz procesów psychicznych.

Psychoterapeuta natomiast to profesjonalista, który przeszedł specjalistyczne szkolenie w zakresie prowadzenia psychoterapii. To on zajmuje się udzielaniem pomocy osobom borykającym się z problemami emocjonalnymi i psychicznymi poprzez terapię indywidualną lub grupową. Psychoterapeuta może być psychologiem, ale może również mieć inne wykształcenie, takie jak psychiatra czy socjoterapeuta.

Z jakimi problemami chodzi się do psychoterapeuty?

Psychoterapeuci oferują wsparcie w rozwiązywaniu różnych problemów emocjonalnych i psychicznych. Warto udać się do psychoterapeuty, jeśli doświadczasz chronicznego lęku, problemów osobowościowych, przeciążenia emocjonalnego, czy problemów związanych ze stresem.

Terapeuta może pomóc również w przypadku zaburzeń takich jak anoreksja, bulimia, nerwica, fobia społeczna oraz inne fobie. Psychoterapia może być skuteczną formą pomocy w kryzysie zdrowia psychicznego, a także w terapii uzależnień oraz terapii rodzin. Także psychoterapia par często leży w kompetencjach psychoterapeuty.

Po czym poznać, że psychoterapeuta jest dobry?

Praca z wybranym psychoterapeutą musi. Dobry psychoterapeuta to ten, którego cechuje:

 • doświadczenie zawodowe — Dobry terapeuta ma odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w pracy z pacjentami. Zwróć także uwagę, że jeden może mieć większe doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej, podczas gdy drugi tylko w grupowej.
 • bierze udział w licznych szkoleniach — Ważne, aby terapeuta nie ustawał na zdobytej w trakcie studiów wiedzy i wciąż poszerzał swoją wiedzę i umiejętności w pracy psychoterapeutycznej w czasie różnych szkoleń.
 • praktyka w wybranym nurcie — Psychoterapeuta może pracować w różnych nurtach psychoterapeutycznych — jedni specjalizują się w psychoterapii psychodynamicznej, podczas gdy drudzy specjalizują się w nurcie poznawczo-behawioralnym. Wybór terapeuty z odpowiednim podejściem do Twoich potrzeb jest istotny.
 • praca pod regularną czy też stałą superwizją — Dobra praktyka terapeutyczna wymaga, aby terapeuta uczestniczył w regularnej superwizji, czyli spotkaniach z innym doświadczonym terapeutą, które pozwalają na ocenę i poprawę pracy terapeutycznej.

Gdzie znaleźć dobrego psychoterapeutę w Rzeszowie?

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, z czym się mierzysz, jaki jest Twój problem. Często terapia uzależnień jest najskuteczniejsza w grupie, podczas gry z fobiami musimy zmierzyć się samodzielnie. Dlatego sprawdzając różne gabinety psychoterapii w Rzeszowie, szukaj specjalisty, który oferuje metody dopasowane do Twoich potrzeb. Pamiętaj też, że każdy ze specjalistów może łączyć różne kierunki psychoterapii lub specjalizować się tylko w jednym nurcie.

Rzeszów — Psychoterapia Wolski — doświadczony terapeuta

Jednym z miejsc, gdzie można znaleźć doświadczonego terapeutę w Rzeszowie, jest Gabinet Psychoterapii mgr. Wojciecha Wolskiego. Ten specjalista ma wieloletnie doświadczenie w pracy psychoterapeuty i oferuje psychoterapię indywidualną, terapię uzależnień oraz terapię rodzin. Pracuje w różnych kierunkach psychoterapii, dostosowując podejście do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Jego praca podlega regularnej superwizji, co gwarantuje wysoką jakość terapii. Dowiedz się, jak może Ci pomóc ten specjalista na: https://www.psychoterapia-wolski.pl/.

 

 • Wpisy blogowe
 • Wyszukiwarka obiektów
  Wyszukiwarka
 • Nasi Partnerzy

   

  Podhale24.pl pienart.pieniny.com

   

  gckkroscienko.pl

   

  przewodnicy-tatry.pl

   

   

  uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

  Podhalanka.pl

   

  Pieninyinfo.pl

 • Mapa Szczawnicy

  mapa czorsztyn

 • Pogoda w Szczawnicy