• Slider 6
  • Slider 7

Opieka w Niemczech, czyli praca sezonowa na wakacje

Zastanawiasz się nad podjęciem wakacyjnej pracy? Czujesz, że sprawdziłabyś się w opiece nad osobą starszą, a dodatkowo znasz chociażby podstawy języka niemieckiego? Rozważ podjęcie pracy w niemieckiej opiece! Oto kilka powodów, dla których warto zdecydować się na ten krok.

Zmienniczka na wakacje mile widziana

Wakacje to czas, kiedy wiele stałych opiekunek pracujących w Niemczech wraca do Polski. Chcą spędzić trochę czasu z rodziną, wyjechać na wyczekiwane wakacje, a przede wszystkim odpocząć i nabrać sił przed kolejnymi miesiącami pracy. Co mają jednak zrobić podopieczni? Przecież osoba starsza, często o ograniczonej mobilności i samodzielności, nie może zostać sama. Rodziny seniorów szukają więc zmienniczek – osób, które gotowe są wyjechać do pracy w Niemczech na kilka dni albo tygodni. W ten sposób stała opiekunka może cieszyć się zasłużonym urlopem, a senior ma zapewnioną opiekę.

Bliscy osób starszych rozpoczynają poszukiwania nieco wcześniej, gdy wiedzą już, że opiekunka będzie chciała zjechać do kraju. Dlatego ogłoszenia pojawiają się nawet przed wakacjami, a opieka w Niemczech oferowana przez firmę Ostina, obejmuje kilka tygodni lub całe dwa miesiące. Zdarzają się też sztele kilkudniowe. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb seniora i jego rodziny.

Kto może pracować jako opiekun w Niemczech?

Wiele ofert pracy w niemieckiej opiece kierowanych jest do opiekunek z doświadczeniem, które mają za sobą niejedną sztelę. Z tego powodu osoby początkujące mają niekiedy duże trudności, żeby znaleźć zlecenie dla siebie. Ten problem zmniejsza się podczas wakacji. Wtedy to rodziny podopiecznych, chcąc szybko znaleźć zmienniczkę, obniżają nieco wymagania. Inną opcją są ogłoszenia od rodzin mobilnych seniorów. Oznacza to, że podopieczny porusza się w miarę samodzielnie i jest w stanie wykonywać podstawowe czynności. Twoim zadaniem jest głównie dotrzymywanie mu towarzystwa. Taka sztela jest wręcz wymarzonym rozwiązaniem dla początkujących opiekunów.

Na wakacyjną pracę w opiece w Niemczech decydują się zwłaszcza osoby, które w ciągu tak zwanego roku szkolnego nie mogą jej podjąć. Mowa tutaj chociażby o nauczycielach szkolnych i przedszkolnych oraz pedagogach. Wakacje są dla nich szansą nie tylko na odpoczynek, ale też na dorobienie do domowego budżetu. Inna grupa to młode osoby  -studenci i absolwenci, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Zawód opiekuna pomaga im zdobyć zarówno doświadczenie, jak i pieniądze.

Korzyści z podjęcia pracy w niemieckiej opiece

Co zyskasz, pracując jako opiekunka w Niemczech? Przede wszystkim atrakcyjne wynagrodzenie. Możesz zarobić nawet trzy razy więcej, niż na podobnym stanowisku w Polsce. Oprócz tego możesz liczyć na wakacyjne premie – w Ostina Opieka otrzymasz do 300 euro netto!

Oczywiście zarobki nie są jedynym powodem, dla którego warto pracować w opiece w Niemczech w wakacje. Podejmując się tego zadania, podszlifujesz też swoje umiejętności językowe. Jeżeli zatem lubisz rozmawiać z ludźmi, znasz podstawy niemieckiego i chciałabyś posługiwać się nim jeszcze lepiej – śmiało złóż swoje CV. Dodatkowo wyjazd do opieki w Niemczech pozwoli Ci zdobyć doświadczenie, które później pomoże w znalezieniu lepszych szteli. Nie mówiąc już o tym, że będziesz precyzyjniej i z większą świadomością wykonywać swoje obowiązki. Wakacyjny wyjazd do opieki jest też szansą na pozyskanie znajomości i kontaktów, z których być może skorzystasz w przyszłości.

Szukasz ciekawych, wakacyjnych zleceń w niemieckiej opiece? Zajrzyj na https://ostina-opieka.pl/praca-sezonowa-niemcy/