• Slider 6
  • Slider 7

Nauka pływania Nowy Sącz – świetny sposób na naukę pływania dla początkujących (i nie tylko)

nauka pływania nowy sącz

Nauka pływania Nowy Sącz – świetny sposób na naukę pływania dla początkujących (i nie tylko)

Panuje przekonanie, że nauka pływania jest zarezerwowana dla dzieci, a dorośli, którzy nie nauczyli się pływać w młodości, powinni już odpuścić. Lecz jest to błędne założenie. Pływanie to umiejętność, jak każda inna i można się jej nauczyć w każdym wieku. Fakt, że dzieciom łatwiej przychodzi nauka, nie skreśla dorosłych. Wystarczy odpowiednie podejście i poznanie metod nauki pływania – a szczególnie jednego, bardzo skutecznego sposobu, który sprawdza się w każdej grupie wiekowej. Poznasz go w dzisiejszym artykule. Czytaj do końca!

Dlaczego warto nauczyć się pływać? Szereg korzyści

Pływanie już samo w sobie jest na tyle cenną umiejętnością, że po prostu warto się jej nauczyć. Poza tym na osoby uczące się pływać oraz na doświadczonych pływaków czeka szereg korzyści zdrowotnych. Pierwszą z nich jest znacznie lepsze samopoczucie. W trakcie pływania organizm uwalnia endorfiny – mechanizm występujący przy każdej aktywności fizycznej. To sprawia, że znacznie lepiej się czujemy. Nie bez powodu lekarze zalecą chorym np. na depresję – aktywność fizyczną. W końcu sport to zdrowie

Basen jest świetną formą aktywności fizycznej. Jednocześnie przy okazji poprawy samopoczucia, tracimy na wadze. Godzina pływania sprawia, że gubimy 500 kalorii. To niemalże dwukrotnie więcej niż przy bieganiu.

Znaczna poprawa kondycji to kolejna korzyść wynikająca z pływania. Przy takiej aktywności fizycznej nasze płuca zwiększają swoją pojemność. To znacząco poprawia naszą ogólną wydolność.

Budowa mięśni to dość nieoczywisty skutek pływania. Lecz przeciwstawianie się oporowi wody, buduje nasze mięśnie. Pływając, ćwiczymy wszystkie partie mięśniowe.

Lepsza samopoczucie, utrata wagi, poprawa kondycji, zbudowanie sylwetki, a to jedynie kilka korzyści, które na Ciebie czekają. Jak je zdobyć? Dowiesz się już w kolejnym akapicie.

lekcja indywidualna w pływaniu

Jak rozpocząć naukę pływania? Samodzielna nauka vs instruktor pływania

W internecie znajdziesz masę poradników, w których autorzy będą przekonywać Cię, że możesz samodzielnie nauczyć się pływać. W ten sposób motywują Cię do oglądania kolejnych materiałów, czy zakupu szkoleń. Prawda jednak jest taka, że bardzo ciężko jest się samemu nauczyć pływać. Pływanie to sport wymagający wyjątkowej techniki. Filmiki instruktażowe mogą dać Ci podgląd na to, czy taka aktywność jest dla Ciebie. Lecz nie nauczą Cię praktycznej części tego sportu. Jeśli chcesz nauczyć się pływać – musisz od samego początku czerpać wiedzę praktyczną i od razu wdrażać ją w życie. Taki proces nauki sprawi, że efekty w postaci kolejnych umiejętności pojawią się bardzo szybko.

emil siedlarz nauka pływania

Nauka pływania w Nowym Sączu – Jak wygląda nauka pływania w szkole Emila Siedlarza?

Szkoła pływania w Nowym Sączu prowadzona przez Emila Siedlarza oferuje naukę pływania zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W ofercie nauka pływania Nowy Sącz znajdziecie również doskonalenie techniki pływania. Co wyróżnia tę akademię pływania Nowy Sącz?

  • Indywidualne podejście

Kilkuosobowe grupy szkoleniowe sprawiają, że instruktor pływania skupia uwagę na wszystkich uczestnikach.

  • Bezpieczeństwo przede wszystkim

Instruktor pływający obok Ciebie na bieżąco daje Ci konkretne wskazówki i poczucie bezpieczeństwa.

  • Miła atmosfera

Nauka w formie zabaw zachęca do chłonięcia wiedzy i udoskonalania swoich umiejętności, a to wszystko w przyjemnej atmosferze.

  • Elastyczność czasowa

Nie musisz się martwić, że obowiązki zniszczą Twoje plany nauki pływania. Zajęcia prowadzone w dogodnych godzinach sprawiają, że z pewnością uda Ci się połączyć naukę pływania z codziennością.

Odwiedź stronę nauka pływania Nowy Sącz i sam się przekonaj!