• Slider 6
  • Slider 7

Najlepsze gramofony dla miłośników winyli – top 5 modeli

  • gramofon

Muzyka zapisana na płytach winylowych ma inne brzmienie niż cyfrowe nagrania, szczególnie jeśli mowa o skompresowanym dźwięku przesyłanym bezprzewodowo. Mimo dostępności tysięcy utworów na życzenie prosto z serwisów streamingowych, wciąż istnieje grupa koneserów, którzy preferują słuchanie ulubionych albumów w alternatywny sposób. Chcesz kupić gramofon i cieszyć się piosenkami w ich oryginalnym brzmieniu, z uwzględnieniem wszystkich detali? Zobacz listę polecanych urządzeń do słuchania płyt winylowych.

Najlepsze gramofony – ranking

Odkąd płyty winylowe powróciły do łask, nie trzeba już szukać gramofonów na strychu, w piwnicy czy na targach staroci. Wielu firm powróciło do ich produkowania na masową skalę, a trend wzrostowy jest widoczny w wielu krajach. Który gramofon polecamy? Poniżej lista modeli cieszących się bardzo dobrymi opiniami, co potwierdzają wyniki sprzedażowe!

- Gramofon AUDIO-TECHNICA AT-LP60XUSB – na początek warto rozważyć proste i niedrogie urządzenie, które wprawia w ruch napęd paskowy. Sprzęt ma przezroczystą osłonę chroniąca przed kurzem, a także wyjście USB, które umożliwia podłączenie do komputera. A przy tym wszystkim wspomniany gramofon jest dość lekki i poręczny!

- Gramofon DENON DP-300F Premium silver – następny dobry gramofon przykuwa uwagę dzięki doskonałej jakości wykonania. Warto docenić zwłaszcza talerz wykonany w technologii precyzyjnego odlewu aluminiowego. Urządzenie możesz uruchomić w trybie automatycznym – wciśnięcie przycisku wystarcza, aby igła znalazła się we właściwym miejscu – nie musisz opuszczać jej manualnie.

- Gramofon VICTROLA VTA-270B-ESP – ciekawa alternatywa dla nowoczesnego, minimalistycznego designu. Ten gramofon, zamknięty w drewnianej obudowie, cechuje klasyczny wygląd, dzięki czemu to nie tylko sprzęt grający, ale również ozdoba każdego pomieszczenia urządzonego ze smakiem. Oprócz odtwarzania płyt winylowych ma także kilka innych funkcji – odtwarza także muzykę ze stacji radiowych, z płyt CD oraz pliki z dowolnego źródła przesłane przez Bluetooth.

- Gramofon JBL Spinner BT – czwarta propozycja to produkt pochodzący od firmy znanej przede wszystkim z produkcji słuchawek i głośników. Sprawdzi się w każdym nowoczesnym wnętrzu, a dzięki doskonałej jakości materiałom zapewni bezkompromisową jakość dźwięku. Szybkie parowanie z głośnikami lub słuchawkami Bluetooth umożliwi natychmiastowe połączenie z twoją kolekcją nagrań, a dzięki kodowaniu AptX-HD przesyłany dźwięk nie ulegnie zniekształceniu.

- Gramofon LENCO LS-50WD – to już ostatni model w tym zestawieniu. Ten kompaktowy sprzęt z wbudowanym przedwzmacniaczem umożliwia wybranie jednej z trzech dostępnych prędkości odtwarzania. Ma także wbudowany port USB oraz funkcję konwersji płyt winylowych do cyfrowej postaci.

Jaki gramofon kupić? Podsumowanie

Liczba dostępnych gramofonów jest naprawdę spora. Szukając idealnego modelu, należy w pierwszej kolejności zastanowić się, w którym miejscu będzie znajdował się sprzęt, czy pasuje do wystroju i na pewno się zmieści.

W następnej kolejności można myśleć o renomie producenta, cenie, a także dodatkowych funkcjach, szczególnie związanych z połączeniem gramofonu z innych urządzeniami za pomocą kabla lub bezprzewodowo. W sklepach nie brakuje ciekawych modeli zarówno dla początkujących, którzy kupują swój pierwszy gramofon, jak i dla doświadczonych i wymagających konsumentów.

Zobacz najlepsze gramofony w sklepie MediaMarkt, sprawdź recenzje użytkowników i porównaj specyfikację techniczną, by zdecydować się na dobrze dopasowany do twoich potrzeb sprzęt.