• Slider 6
  • Slider 7

Montowanie systemów alarmowych – gdzie szukać wsparcia w Krakowie?

Z każdym rokiem systemy alarmowe cieszą się coraz większą popularnością. Na montaż urządzeń tego typu decydują się zarówno przedsiębiorcy, jak również osoby prywatne, które cenią sobie wysokie poczucie bezpieczeństwa. Każdy z nas chce przecież spać spokojnie, bez obawy, że ktoś pod naszą nieobecność wejdzie do naszego domu lub firmy. Gdzie szukać wsparcia, jeżeli zdecydujemy się na taką inwestycję?

Systemy alarmowe to jedna z najskuteczniejszych i najczęściej wybieranych metod ochrony. Panel jest prosty w obsłudze, a alarm błyskawicznie reaguje w przypadku wykrycia intruza. Ponadto dzięki nieustannemu rozwojowi nowych technologii możemy połączyć system alarmowy z innymi rozwiązaniami, zapewniającymi nam codzienny komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli chodzi o montowanie systemów alarmowych, Kraków, jako jedno z największych miast w Polsce ma nam sporo do zaoferowania. To właśnie w stolicy Małopolski swoją siedzibę ma wiele firm, które na co dzień zajmują się profesjonalną ochroną mienia. Jak wygląda proces instalacji systemu alarmowego?

Instalacja systemu alarmowego – krok po kroku

W pierwszym etapie firma, która zajmuje się montażem systemów alarmowych dokonuje profesjonalnej oceny ryzyka. Na podstawie tej analizy opracowywany jest szczegółowy plan wraz z dodatkowymi wnioskami i zaleceniami. Po omówieniu projektu wykwalifikowani pracownicy montują wszelkie niezbędne elementy systemu alarmowego we wszystkich wskazanych punktach, a następnie alarm jest testowany. Na tym etapie, jeżeli czujemy taką potrzebę, możemy zdecydować się na integrację systemu z innymi rozwiązaniami smart home. Dzięki montażu systemu alarmowego nie będziemy musieli się martwić o nasz dom, gdy wyjedziemy w delegację, zostawimy dzieci same w domu lub wybierzemy się z rodziną na wakacje.

Czy jest to opłacalne rozwiązanie?

Wiele osób nim podejmie decyzje o montażu systemu alarmowego w swoim domu lub biurze, zastawia się, czy jest to w ogóle opłacalne. Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie tak. Naprawa szkód po włamaniu czy odkupienie skradzionych rzeczy wiąże się zwykle ze znacznie większym wydatkiem niż montaż alarmu. Nie zapominajmy także o kosztach zdrowotnych i psychicznych. Wiele osób po włamaniu ma problem z poczuciem bezpieczeństwa we własnym domu, a spotkanie z intruzem może wiązać się zagrożeniem naszego życia lub zdrowia. Montaż profesjonalnego systemu alarmowego, to tak naprawdę inwestycja w bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich i współpracowników.

Postaw na bezpieczeństwo

Przy wyborze firmy, która będzie odpowiedzialna za montaż systemu alarmowego w naszym domu lub przedsiębiorstwie nie możemy sobie pozwolić na pomyłkę. Tylko wówczas będziemy mogli mieć pewność, że inwestujemy w niezawodny sprzęt najwyższej klasy. Z tego powodu warto wybierać doświadczonych specjalistów, którzy mogą pochwalić się nieposzlakowaną opinią. Jedną z takich firm jest firma Altes, oferująca profesjonalny montaż systemów alarmowych w Krakowie i okolicach.

Firma Altes działa na rynku już od 2006 roku. Wieloletnia praktyka, jak również profesjonalne zaplecze projektowe, techniczne i wdrożeniowe sprawiły, że firma ma na swoim koncie ponad 1000 zadowolonych klientów. Specjaliści Altes posiadają koncesję MSWiA, a także licencje pracowników ochrony I i II stopnia, dzięki czemu możemy być pewni, że instalacja całego systemu zostanie przeprowadzona z niezwykłą dbałością o każdy detal. Ponadto firma Altes posiada bogate doświadczenie w zakresie automatyki budynkowej, dzięki czemu możemy podłączyć alarm z systemem przeciwpożarowych oraz innymi rozwiązaniami smart home.