• Slider 6
  • Slider 7

Ławeczka tapicerowana: Estetyka i funkcjonalność w jednym miejscu

Istnieją meble, które łączą w sobie piękno wykonania i funkcjonalność zastosowania. Gdy dodać do tego fakt, że niektóre z nich są naprawdę oryginalne, rzadko spotykane – można być pewnym niesamowitej aranżacji z ich udziałem. Ławeczka tapicerowana jest ciekawym i praktycznym rozwiązaniem. Dodatkiem, który idealnie wpisuje się w aranżację prawie każdego pomieszczenia. Meblem, który potwierdza koncepcję wyposażenia stylowego, ekstrawaganckiego i funkcjonalnego jednocześnie.

Niedoceniane meble – rzadkie, efektowne, ale i niesamowicie praktyczne

Są meble, które większość z nas posiada. Szafę, tradycyjny stół z krzesłami, kanapę, sofę czy fotele w domu ma prawie każdy. Są jednak i takie dodatki, na które decydują się tylko nieliczni. Dlaczego?

Być może dlatego, że takowe są uważane za dość ekstrawaganckie, zabierające potrzebne w domu miejsce, zbyt kosztowne lub po prostu zbędne. Prawda jest jednak taka, że większość oryginalnych mebli jest nie tylko funkcjonalna i praktyczna, ale też niesamowicie efektowna. Estetyka wyposażenia tego typu idealnie wpisuje się w styl tradycyjny i klasyczny, styl glamour czy modern classic.

Meble luksusowe dają największy wybór,  jeśli chodzi o oryginalne i rzadko spotykane dodatki. Wśród propozycji, na które warto zwrócić uwagę, trzeba wymienić drewniane konsole,  toaletki, portale i atrapy kominków. Bardzo ciekawy efekt dają również pikowane pufy czy praktyczne, obite materiałem ławeczki. Te ostatnie nie tylko dobrze się prezentują. W zależności od pomieszczenia, w którym się znajdują, mogą pełnić różne funkcje.

Funkcjonalna ławeczka w domu – w jakim pomieszczeniu może się przydać?

Ławeczka tapicerowana w salonie może służyć, jako dodatkowe miejsce wypoczynku. Ustawiona naprzeciwko kominka stworzy z nim bardzo ciekawy, a przede wszystkim zgrany duet. Na wspomnianej stronie internetowej można zamówić nowoczesny model ławki z metalowym stelażem albo pikowaną i stylową ławeczkę z drewnianymi nóżkami. Marmurowy stół na mchome.pl zarówno dla pierwszej, jak i drugiej będzie idealnym towarzystwem. Meble tego typu najlepiej korespondują bowiem z równie eleganckim wyposażeniem, co one same. Decydując się więc na taki akcent w pokoju, należy zwrócić uwagę na pozostałe dodatki. 

Garderobę najlepiej doposażyć ławką z pojemnikiem, która będzie służyła za dodatkowe miejsce do przechowywania. Takie modele z reguły są masywniejsze i bardziej okazałe, choć nadal gustowne i eleganckie. Jeśli jednak komuś zależy na mniejszych gabarytach dodatku, powinien zdecydować się na inne wyposażenie. Otwierane, okrągłe pufy są równie pojemne, co ławki z pojemnikiem, ale zajmują dużo mniej miejsca. W sypialni ławeczka może stanąć tuż za łóżkiem, będąc tym samym jej przedłużeniem, a w korytarzu lub przedpokoju – przy drzwiach wejściowych do mieszkania.

Podsumowując, uniwersalność zastosowania ławki to bez wątpienia jej ogromna zaleta.
A gdy dodać do tego nienaganną prezencję – zyskujemy ciekawy, funkcjonalny mebel, którym doposażymy praktycznie każde pomieszczenie w domu.