• Slider 6
  • Slider 7

Koncert zespołu Vołosi

Jazz Bar w Dworku Gościnnym zaprasza w dniu 28 czerwca (piątek) 2013 roku o godzinie 20.00 na koncert zespołu  VOŁOSI.

Zespół VOŁOSI jest objawieniem sceny world music ostatnich dwóch lat. Pojawił się na Festiwalu Nowa Tradycja 2010 i zdobył tam wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. Muzycy koncertowali w większości krajów Europy, Indiach, Nepalu i Gruzji, odnosząc ogromne sukcesy. W czerwcu 2012 głosami krytyków płyta „Vołosi” znalazła się w Top 20 World Music Charts Europe, plebiscycie europejskich stacji radiowych.

Prawie każdy powie, że muzyka ta brzmi znajomo, ale przyzna równocześnie, że słyszy coś podobnego pierwszy raz. Jak można nazwać i scharakteryzować ich styl? Może jako erupcję energii, płynącej z nieskończonej radości muzykowania. Może jako odkrywanie głębokich pokładów ludzkiej duszy, do których tylko muzyka dotrzeć potrafi. Albo jako poszukiwanie pierwotnej siły, która pchnęła człowieka do tworzenia utworów. W końcu jako dźwiękową zabawę – improwizację na pograniczu muzycznych światów. Niewątpliwie istotą tej muzyki jest spotkanie: ludzi świata „nut” ze światem muzyki „ze słyszenia”.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Jazz Barze w Dworku Gościnnym , Park Górny 7, Szczawnica, od poniedziałku do niedzieli w godz. 14.00 – 22.00. Tel.: + 48 18 540 04 47

Dworek Gościnny jest członkiem Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica