• Slider 6
  • Slider 7

Jak zarabiać na SoundCloud?

Platforma SoundCloud to miejsce, w którym niezależni artyści mogą umieszczać swoją muzykę. Tak jak inne media społecznościowe łączy osoby o podobnych zainteresowaniach, pozwala wchodzić w interakcje, jest okazją do zwiększania zasięgu, a tym samym także promowania twórczości. Warto także pamiętać, że aktywność na SoundCloud zarabia pieniądze, a różnego rodzaju narzędzia sprawiają, że platforma dopasowuje się do zmieniającego się rynku. I choć jej celem jest odtwarzanie muzyki, to przyciąga także program monetyzacji umieszczanych treści.

Skorzystaj z SoundCloud Premier

Warto zwrócić uwagę, że taka zmiana strategii sprawia, że SoundCloud Premier będzie dostępny jednie dla użytkowników Pro oraz Pro Unlimited, co pozwoli niezależnym muzykom nie tylko docierać do większej liczby odwiedzających, ale również zacząć zarabiać na swoich utworach. Warto jednak pamiętać, że niezmiennie ta opcja będzie atrakcyjna, gdy zadba się o lajki na SoundCloud, ponieważ bez obserwujących, komentujących czy też reagujących ten system działać nie będzie. Platforma to miejsce dla niezależnych artystów, którzy działają w branży muzycznej i swojej muzyce poświęcają czas. W SoundCloud utwory wgrywa się ścieżką Premier, co sprawia, że są one natychmiast możliwe do znalezienia i wysłuchania, a tym samym mogą przynieść dochody. W praktyce, gdy piosenka osiąga 5 tysięcy odtworzeń w miesiącu, mogę zarabiać na oryginalnych kompozycjach, do których mam pełnię praw autorskich. Z czasem ta opcja pewnie pojawi się też dla autorów podcastów. Warto przy tym zaznaczyć, że partycypowanie w SoundCloud premier jest możliwe tylko dla osób pełnoletnich.

Muzyka SoundCloud zarabia dla ciebie

W SoundCloud wierzą, że każdy powinien mieć możliwość, by pokazywać swoją twórczość całemu światu. Z jednej strony platforma daje możliwość, by przesyłać muzykę bez comiesięcznych opłat, a dodatkowo program monetyzacji daje narzędzia, by na niej zarabiać pieniądze. Ważne są oczywiście obserwacje na SoundCloud, ale widać wyraźnie, że wdrożone działania sprawiają, że ta opcja wyprzedziła już inne platformy takie jak  Spotify, Apple Music, a nawet YouTube. Możliwość korzystania z transmisji strumieniowej online to wizja docierania do słuchaczy na całym świecie i już pierwsze utwory dają możliwość zarabiania całkiem przyzwoitych pieniędzy. Metod, by się rozwijać na platformie, jest bardzo dużo, więc możesz korzystać z szeregu dostępnych narzędzi.

Konkurencja Apple Music i innych platform streamingowych

Internetowa platforma dystrybucji dźwięku SoundCloud daje możliwość przesyłania i udostępniania muzyki audio. Tym samym łączy  społeczność twórców, słuchaczy i kuratorów i staje się jednym z najlepszych sposobów na rozwój kariery, zaistnienie na rynku, docieranie do potencjalnych słuchaczy i do producentów. Dlatego właśnie wyświetlenia na SoundCloud są tak ważne, a nowinki na rynku cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Statystycznie więc już ponad 190 milionów utworów znajduje się na SoundCloud, a platforma działa w 190 krajach i łączy 20 milionów twórców.

W SoundCloud  stawia się na muzykę. Platforma łączy twórców i słuchaczy, a także daje im narzędzia do wymiany doświadczeń. Ludzie tu szukają utworów i mogą bezpłatnie posłuchać milionów propozycji, a ten zasób cały czas rośnie. Co istotne, muzyka na SoundCloud w wielu wariantach dostępna jest tylko na tej platformie. Twórcy mogą korzystać z różnych planów. Pierwszym z nich jest bezpłatna  subskrypcja. To rodzaj usługi, która pozwala na przesłanie pierwszych utworów, zbudowanie profilu oraz docieranie do coraz większego grona odbiorców. Bardziej rozbudowane funkcje daje SoundCloud Pro. Tu platforma daje dostęp do obszernych statystyk, umożliwia dłuższy czas przesyłania, wsparcie i możliwości. Nieograniczoną przestrzeń przesyłania zapewnia natomiast Pro Unlimited. Przy wyborze odpowiedniej opcji warto pamiętać o tym, że SoundCloud dostępny jest w wielu wariantach. Przede wszystkim możesz docierać do muzyki online na stronie internetowej. Poza tym powodzeniem cieszą się bezpłatne aplikacje na iOS, Android w wersji beta na Windows 10. Dostęp do SoundCloud można także uzyskać przez Xbox One, Sonos, a niebawem Google.

Opłaty za odtwarzanie muzyki

W SoundCloud można korzystać z różnych usług – bezpłatnych i tych wymagających miesięcznej lub rocznej subskrypcji. W tej pierwszej opcji można wysłać tylko 3 godziny treści. Płatne warianty dla zaawansowanych to już sześć godzin treści, możliwość śledzenia komentarzy i statystyk. Natomiast Pro Unlimited jest już usługą nieograniczoną. Można zobaczyć, kto pobiera utwory, sprawdzić swoją popularność w różnych krajach oraz zasięgi w mediach społecznościowych takich jak Facebook. Zarabianie na muzyce jest możliwe na poziomie Premier. Dochody są ściśle związane z tym, ile SoundCloud osiąga z płatnych subskrypcji i reklam oraz z popularnością własnego profilu czy też powiązanej z nim piosenki. Tu przydaje się funkcja monetyzacji, która  pozwala artystom i wytwórniom na umieszczanie reklam dźwiękowych, które są odtwarzane podczas utworów.