• Slider 6
 • Slider 7

Jak wybrać odpowiednią taryfę energii elektrycznej?

 • słup energetyczny

Współcześnie ludzie nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez prądu. Na prąd działa znaczna część rzeczy, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Dzięki energii elektrycznej możemy włączyć żarówkę, odpalić piekarnik, włączyć telewizor czy zaparzyć kawę. To prąd sprawia, że możemy korzystać z internetu, podładować telefon czy korzystać z czytnika ebooków i konsoli do gier. Na prąd działa pralka, zmywarka, suszarka, lodówka - i bardzo wiele innych rzeczy. Dlatego tak ważne jest to aby wybrać odpowiednią taryfę za energię elektryczną. To od tego wyboru zależy, jakie będą nasze rachunki za prąd. 

1. Czym jest taryfa energii elektrycznej - jaką taryfę wybrać dla siebie?

2. Taryfy energii elektrycznej - jakie są dostępne taryfy prądu?

3. Dobra taryfa prądu - gdzie zdecydować się na ofertę energii elektrycznej?

Czym jest taryfa energii elektrycznej - jaką taryfę wybrać dla siebie?

Czym są taryfy energii elektrycznej? To nic innego, jak cena za prąd, która ustalana jest przez Urząd Regulacji Energetyki w Polsce. W różnych krajach są różne taryfy, a jej ustalenie zależne jest od tego, jaka jest siła nabywcza konsumenta w danym kraju. Często można wybrać jedną z wielu różnych taryf, które opłacają się bardziej w zależności od tego, jaki prowadzi się tryb życia i jakie ogrzewanie ma się zainstalowane w domu. 

Taryfy energii elektrycznej - jakie są dostępne taryfy prądu?

Jakie są rodzaje taryf energii elektrycznej? Sprzedawcy prądu ustalają różne oferty do wyboru. Najprostsza do wyjaśnienia i do zrozumienia jest taryfa jednostrefowa, G11. Wybierając tę opcję płacisz cały czas taką samą opcję, niezależnie od godziny czy dnia. Oprócz niej istnieje jeszcze taryfa dwustrefowa, G12. Cena prądu jest wtedy dzielona na dwie strefy czasowe: tańszą i droższą. Najczęściej tańsza obowiązuje w nocy i przez dwie godziny pomiędzy 13 a 15, a droższa przez resztę dnia. Istnieje także taryfa G13w gdzie oprócz tańszych godzin w ciągu dnia, tańsze są również całe dnie wolne - soboty, niedziele czy święta. 

Dobra taryfa prądu - gdzie zdecydować się na ofertę energii elektrycznej?

Jeżeli już zdecydowałeś się na to, jaka taryfa prądu będzie dla ciebie odpowiednia i szukasz miejsca, które ma najlepszą ofertę to warto zwrócić się w stronę firmy Enea. Sprzedawcy energii elektrycznej podlegają pod urząd regulacji energetyki dlatego też warto sprawdzać nie tylko samą cenę prądu oferowaną w danym miejscu, ale również na dodatkowe elementy oferty, które sprawiają, że staje się ona atrakcyjniejsza i bardziej pożądana. 

 • Wpisy blogowe
 • Wyszukiwarka obiektów
  Wyszukiwarka
 • Nasi Partnerzy

   

  Podhale24.pl pienart.pieniny.com

   

  gckkroscienko.pl

   

  przewodnicy-tatry.pl

   

   

  uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

  Podhalanka.pl

   

  Pieninyinfo.pl

 • Mapa Szczawnicy

  mapa czorsztyn

 • Pogoda w Szczawnicy