• Slider 6
 • Slider 7

Poradnik dla początkujących — jak sformatować laptopa i przywrócić go do ustawień fabrycznych

 • laptop

Zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba sformatować laptopa. Jest to szczególnie istotne w firmach, które przetwarzają na co dzień duże ilości wrażliwych danych. Aby prawidłowo to zrobić, warto jednak zapoznać się z instrukcjami. Jeśli i one wydają się zbyt skomplikowane, można zlecić formatowanie sprzętu zewnętrznej firmie, która specjalizuje się w takich działaniach. 

Jak sformatować laptopa?

Formatowanie laptopa umożliwia przywrócenie ustawień fabrycznych. Można to zrobić, usuwając pliki z dysku twardego, odinstalowując programy i resetując system. Warto pamiętać, aby zachować wszystkie ważne dane. Najlepiej przenieść je na inną partycję lub nośnik zewnętrzny. Dzięki temu będzie można z nich korzystać w przyszłości. Przed przystąpieniem do pracy dobrym pomysłem jest także wykonanie kopii zapasowej systemu.

Żeby sformatować dysk, można skorzystać z aplikacji „Mój komputer”. Inną opcją jest zrobienie tego z poziomu „zarządzania dyskami”. Osoby, które lepiej sobie radzą ze sprzętem IT, mogą spróbować sformatować dysk z poziomu BIOS. Aby to zrobić, trzeba jednak posiadać Instalator Windows na USB lub dysk CD/DVD. Istnieje specjalne oprogramowanie, które służy do zerowania dysku twardego. Są to takie programy jak: MHDD, Hardwipe i HD Tune. Jeśli chcesz wiedzieć, jak sformatować laptopa, przeczytaj tekst zamieszczony na naszej stronie. Znajdziesz tam wszystkie istotne wskazówki na ten temat. Być może dzięki temu lepiej sobie poradzisz z tym zagadnieniem.

Jaki VPN wybrać?

Wiele firm korzysta z rozwiązań opartych na VPN. To specjalna wirtualna sieć prywatna, która pozwala na utworzenie szyfrowanego połączenia między urządzeniem a serwerem. Zastosowanie takiego rozwiązania stanowi gwarancję bezpieczeństwa i zapewnia anonimowość korzystania z sieci. Dzięki VPN można ominąć regionalne blokady, ochronić się przed podsłuchem oraz ukryć IP użytkownika.

Jeśli zastanawiasz się, jaki vpn wybrać, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim na renomę dostawcy. Sieć powinna charakteryzować się wysokim poziomem szyfrowania. Najlepiej korzystać z takich protokołów jak OpenVPN, IKEv2 lub SSL/TLS. Stanowią one skuteczne zabezpieczenie przed atakami hakerów. Istotny jest oczywiście również poziom obsługi klienta w firmie. Wysoka kultura organizacyjna usprawnia komunikację. Kliknij link: https://hsm-recycling.pl/pl/blog/jaki-vpn-wybrac-aby-dane-firmy-byly-bezpieczne-62/, aby poznać więcej szczegółów.

 • Wpisy blogowe
 • Wyszukiwarka obiektów
  Wyszukiwarka
 • Nasi Partnerzy

   

  Podhale24.pl pienart.pieniny.com

   

  gckkroscienko.pl

   

  przewodnicy-tatry.pl

   

   

  uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

  Podhalanka.pl

   

  Pieninyinfo.pl

 • Mapa Szczawnicy

  mapa czorsztyn

 • Pogoda w Szczawnicy