• Slider 6
 • Slider 7

Jak działają preparaty do dezynfekcji kosmetycznej?

 • Stół kosmetyczny

W profesjonalnym gabinecie kosmetycznym muszą panować sterylne warunki. Regularne dezynfekowanie rąk, powierzchni i narzędzi to bezpieczeństwo dla zdrowia pacjenta, ale też komfort i poczucie, że znalazł się w przyjaznych warunkach. Poznaj bliżej działanie specjalistycznych preparatów do dezynfekcji kosmetycznej.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji kosmetycznej

Środki na bazie roztworu alkoholu etylowego, używane w salonach kosmetycznych, mają różne zastosowanie. Oprócz podstawowych preparatów używanych do odkażania narzędzi i powierzchni, na co dzień wykorzystuje się też środki do dezynfekcji rąk oraz specjalne płyny do odkażania skóry pacjenta tuż przed zabiegiem.

Szeroki wybór wszystkich opisanych powyżej produktów znajdziesz tutaj: https://cosmed24.pl/dezynfekcje-i-sterylizacja/dezynfekcja-skory/ . Warto wybierać produkty dedykowane konkretnie salonom kosmetycznym – ich wysokiej jakości skład sprzyja skutecznej dezynfekcji, a przy tym zachowuje optymalne właściwości. Prawidłowo stosowany nie podrażnia skóry, a do tego działa prewencyjnie – zabezpiecza jej powierzchnię przed namnażaniem się drobnoustrojów.

 

Jak działają środki do dezynfekcji?

Zadaniem preparatów do dezynfekcji kosmetycznej jest usunięcie szkodliwych patogenów: wirusów, bakterii i grzybów. Każdego dnia drobnoustroje pojawiają się na skórze i przedmiotach, dlatego tak ważne jest odkażanie narzędzi po każdym wykonanym zabiegu.

Warto przy tym pamiętać, że dezynfekcja ogranicza występowanie drobnoustrojów chorobotwórczych do bezpiecznego poziomu, jednak nie usuwa całkowicie ich form przetrwalnikowych. Oznacza to, że nawet na zdezynfekowanej powierzchni, której nikt nie dotykał, mogą odnowić się mikroorganizmy. Dlatego to takie ważne, by dezynfekcja stanowiła procedurę wykonywaną w salonie kosmetycznym regularnie.

 

Od czego zależy skuteczność dezynfekcji?

Choć na rynku dostępnych jest wiele preparatów do dezynfekcji, nie wszystkie wykazują taką samą skuteczność w usuwaniu mikrobów. Produkty te różnią się składem, m.in. stężeniem alkoholu etylowego. Czym wyższe, tym odkażanie jest skuteczniejsze. Z drugiej strony duża ilość alkoholu w połączeniu z brakiem innych składników łagodzących jego działanie dla skóry może przyczynić się do wystąpienia podrażnień. Aby zniwelować ten efekt, stosuje się na przykład dodatek gliceryny, która chroni skórę przed przesuszeniem.

Bardzo istotne jest używanie środków do dezynfekcji zgodnie z ich przeznaczeniem. Preparat do odkażania skóry przed zabiegiem może działać inaczej niż produkt dedykowany do dezynfekcji narzędzi. Na ich skuteczność wpływa m.in. ilość zastosowanego środka, czas pozostawienia go na powierzchni oraz częstotliwość używania.

 

Płyny, żele i pianki do dezynfekcji

Produkty dedykowane salonom kosmetycznym występują w kilku postaciach, np. żelu, pianki, płynu czy mydła. Sprawdzają się nie tylko do dezynfekcji skóry, ale też różnych powierzchni: metalu, szkła, plastiku, gumy itp. Wysokiej klasy produkty są bezpieczne – nie powodują odbarwień i nie niszczą materiału. 

 • Wpisy blogowe
 • Wyszukiwarka obiektów
  Wyszukiwarka
 • Nasi Partnerzy

   

  Podhale24.pl pienart.pieniny.com

   

  gckkroscienko.pl

   

  przewodnicy-tatry.pl

   

   

  uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

  Podhalanka.pl

   

  Pieninyinfo.pl

 • Mapa Szczawnicy

  mapa czorsztyn

 • Pogoda w Szczawnicy