• Slider 6
  • Slider 7

Izolacja termiczna - jak skutecznie chronić dom przed utratą ciepła?

  • izolacja termiczna

Co posłuży do skutecznej izolacji termicznej?

Podczas budowy domu warto zadbać o komfort termiczny, a także o poprawną izolację termiczną swojego budynku. Na szczęście istnieje szereg rozwiązań, które sprawdzą się w izolacji ścian zewnętrznych. Niektórymi z nich są: wełna mineralna szklana czy wełna skalna. Warto przeczytać ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się jakie są rodzaje wełny mineralnej, jakie są ich właściwości oraz gdzie warto nabyć takich produkt w bardzo dobrej cenie.

1. Jakie są popularne sposoby izolacji termicznej?

2. Czym jest wełna szklana i gdzie jest wykorzystywana?

3. Czym jest wełna mineralna i gdzie możemy ją zastosować?

4. Gdzie warto kupić produkty niezbędne do izolacji termicznej?

 

Jakie są popularne sposoby izolacji termicznej?

Skuteczne ocieplenie poddasza jest możliwe na kilka sposobów. Wśród najpopularniejszych jest wykorzystywanie wełny mineralnej. Najczęściej spotykane rodzaje wełny mineralnej to wełna szklana oraz wełna skalna. Rodzaj wełny mineralnej zależy od produktu z jakiego została wytworzona. Najczęściej wełny do ocieplenia poddasza są wykonane z piasku kwarcowego. Podczas wyboru odpowiedniej wełny do izolacji dachów skośnych, prostych lub sufitów podwieszanych powinniśmy wybierać produkty wysokiej jakości, które mają niski współczynnik lambda (im niższy tym lepiej). Inne czynniki, które decydują o wyborze danej wełny skalnej są to: grubość wełny, współczynnik przenikania ciepła oraz paroprzepuszczalność.

Czym jest wełna mineralna szklana i gdzie jest wykorzystywana?

Wełna szklana jest to jeden z najpopularniejszych produktów, który służy do izolacji termicznej. Wełna szklana ma szerokie zastosowanie w domach jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Warto dodać, że wełna szklana to idealne rozwiązanie na izolację ścian trójwarstwowych, konstrukcjach belkowych, a także w konstrukcjach szkieletowych. Ten materiał izolacyjny jest lekki, jednak jego funkcje są bardzo zaawansowane. Z tych powodów coraz więcej osób wybiera wełnę szklaną. 

Czym jest wełna mineralna skalna i gdzie możemy ją zastosować?

Wełna skalna to popularny materiał, który służy do izolacji termicznej naszego domu. Co więcej, wełna mineralna jest materiałem niepalnym dlatego też jest stosowana w budownictwie przemysłowym, w którym również jest doceniana za swoje właściwości. Najważniejszymi zaletami tego produktu jest niewątpliwie łatwość w montażu oraz skład wełny mineralnej, która głównie jest zbudowana z naturalnych minerałów, takich jak bazalt oraz dolomit. Produkt może posłużyć do izolacji ścian działowych, które wymagają specjalnych materiałów. 

Gdzie warto kupić produkty niezbędne do izolacji termicznej?

Wełnę mineralną, wełnę szklaną oraz inne niezbędne materiały potrzebne do izolacji termicznej można zakupić w sklepie internetowym JakaWelna.pl, bez wychodzenia z domu. Sklep internetowy z bogatym asortymentem to sprawdzone miejsce zakupu wełny mineralnej, wełny szklanej oraz wełny skalnej. Każdy z tych materiałów służących do izolacji termicznej można zakupić w różnych wariantach. Wśród dostępnych wariantów możemy wymienić producenta wełny mineralnej (na przykład: wełna isover, wełna rockwool, wełna ursa) , grubość wełny mineralnej (od 0,8cm do 35cm), lambda (od 0,030 W/mk do 0,045 W/mk) oraz planowane zastosowanie wełny mineralnej (na przykład: wełna do konstrukcji szkieletowych, stropów i podłóg, do przedścianki lub ściany działówej lub wełna mineralna do stropów nad garażami i parkingami). Sprawdź sam!