• Slider 6
  • Slider 7

Ile trzeba zapłacić za stronę internetową?

  • kod

Z jednej strony profesjonalna strona internetowa w obecnych czasach to taki must have. Firmy nie wyobrażają sobie funkcjonowania i reklamy bez witryny, coraz więcej osób prywatnych także chce zaistnieć w sieci, a możliwości własnego adresu www są praktycznie nieograniczone. Poza licznymi zaletami dochodzi oczywiście kwestia kosztów. W tym wypadku cennik stron internetowych jest zależny od złożoności, funkcjonalności, technologii wykonania i dostawcy. Każda z opcji ma swoje wady i zalety.

Sprawdź, ile kosztuje strona internetowa

Z zasady im prostsza witryna, tym niższy koszt. Wizytówki, strony typu "onepage" czy proste sklepy internetowe będą tańsze niż rozbudowane serwisy korporacyjne z wieloma funkcjami. Poza tym warto też poświęcić czas na ilość funkcji. Im więcej pracy trzeba włożyć w stronę, tym wyższy będzie jej koszt. Na cenę wpływać więc będą dodatkowe formularze kontaktowe, galerie zdjęć, integracje z mediami społecznościowymi, systemy płatności. Strony wykonane w prostych technologiach, takich jak HTML i CSS, będą tańsze niż te budowane w bardziej zaawansowanych systemach – na przykład. Finalnie przecież wykorzystanie gotowych szablonów również może obniżyć koszt strony. Różne firmy i agencje interaktywne stosują różne stawki godzinowe. Warto porównać oferty kilku firm przed podjęciem decyzji.

Tanie strony internetowe – czy istnieją?

Istnieje kilka opcji tworzenia strony internetowej, z których każda ma swoje zalety i wady. Niektórzy decydują się na zrobienie jej samodzielnie. Ta opcja jest odpowiednia dla osób z podstawową wiedzą z zakresu projektowania i kodowania, które chcą stworzyć prostą stronę internetową bez wydawania dużych pieniędzy. Dostępnych jest wiele darmowych lub tanich narzędzi do tworzenia stron, takich jak kreatory stron www czy platformy CMS. Z pewnością najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest niska cena. Poza tym ma się pełną kontrolę nad procesem tworzenia oraz można się sporo nauczyć. Niestety taka opcja wymaga czasu i zaangażowania, a także daje dość ograniczone możliwości funkcjonalne i graficzne. W koszt strony internetowej w kreatorze można zamknąć w budżecie 500 zł, a pracując z szablonem, trzeba założyć cenę od 500 zł do 2000 zł.

Ile płaci się za stworzenie strony internetowej?

WordPress to popularna platforma CMS, która pozwala na stworzenie strony internetowej o średniej złożoności z podstawowymi funkcjami. Zlecenie wykonania strony firmie specjalizującej się w WordPressie https://thestory.is/pl/journal/koszt-strona-internetowa-cena-2020/ jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą tracić czasu na samodzielne tworzenie strony, ale potrzebują funkcjonalnej i estetycznej strony internetowej. Otrzymamy niską cenę, szeroki wybór szablonów i wtyczek i wsparcie techniczne. Niestety dość ograniczone możliwości dostosowania strony, a WordPressa i wtyczki trzeba regularnie aktualizować. Cena strony internetowej może wynieść nawet 10000 zł.

Jak dużo kosztuje utrzymanie strony internetowej?

Niektóre profesjonalne strony internetowe tworzone są od podstaw. Mają niestandardowy wygląd, zaawansowane funkcje lub są zintegrowane z innymi systemami. To opcja droższa niż witryny oparte na szablonach, ale daje pełną swobodę projektowania i funkcjonalności. To, ile kosztuje zrobienie strony internetowej, będzie więc zależne od bardzo wielu czynników.