• Slider 6
  • Slider 7

Fotorelacja eventowa - czy warto?

  • aparat fotograficzny

Decydując się na fotorelacje z imprezy warto mieć w głowie listę ujęć, jakie należy wykonać. W ten sposób nie trzeba się zastanawiać, co fotografować. Fotorelacja eventowa ma dużo wspólnego z reportażem, gdyż dokumentuje wydarzenia i pokazuje co działo się w trakcie. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej. 

Relacja zdjęciowa z wydarzeń - na czym polega?

Warto wiedzieć, że inaczej wygląda fotorelacja z targów, a inaczej z konferencji. Można spotkać się z konferencjami prasowymi, biznesowymi czy branżowymi. Wszystkie mają wspólne cechy, lecz różni je tematyka. Na początku jest wstęp prowadzącego, prelekcje, przerwy oraz sesja pytań i odpowiedzi. 

Na początku pracy fotograf powinien rozpocząć pracę przed przybyciem pierwszych gości. Żeby fotorelacja była udana fotograf nie może przeszkadzać w jej przebiegu. Nie rozpraszać gości oraz nie zwracać uwagi na siebie. Praca powinna być wykonana dyskretnie bez gwałtowanych ruchów.  

Zdjęcia muszą być wykonane z odpowiednią starannością. Osoby, które znajdują się na scenie powinny mieć zrobione zdjęcia z wszystkich stron oraz portrety. Warto też złapać wszystkich gości. W momencie, gdy na scenie dzieją się interesujące rzeczy, warto je pokazać na fotorelacji. 

Robiąc tak wiele zdjęć, można dostarczyć organizatorom naprawdę wiele świetnych ujęć. Można je wykorzystać w różnych mediach. Zdjęcia można również wykorzystać na stronach internetowych z dodaniem krótkiego komentarza. 

Fotorelacje - co warto na nich ująć? 

Z pewnością dobre zdjęcie przyciągnie wzrok. Fotografowie nie mogą zapomnieć o zrobieniu zdjęcia miejscu, gdzie odbywa się wydarzenie. Miejsce eventu potrafi podkreślić prestiż danego wydarzenia. Często zdarza się, że sale konferencyjne są bardzo podobne do siebie, dlatego zdjęcia budynku będą przydatne. 

Dzień eventu wiążę się z rejestracją gości. Nikt nie przepada za staniem w kolejce, bo nie można wyszukać jego nazwiska na liście. Dobra obsługa uchwycona na zdjęciach będzie wskazówką, że miejsce to jest dobre na organizacje eventów. 

Niezwykle ważne są ujęcia prowadzącego. Zawsze warto, by pojawiło się kilka takich ujęć. Takie osoby przeważnie sporo mówią oraz wyrażają sporo ekspresji. Warto uchwycić ich emocje i pokazać na zdjęciach. Obowiązkowymi zdjęciami są te publiczności. Na takich ujęciach widać do kogo przemawia prowadzący. Natomiast szerokie ujęcia sali, pokazują czy sala jest pełna. W przypadku pustek na sali warto wykonać takie zdjęcia, które tego nie pokażą. Więcej dowiesz się na stronie https://marcinkrokowski.com/fotorelacja-z-konferencji-10-ujec-ktore-warto-zrobic/.