• Slider 6
  • Slider 7

Czy warto uczyć się języków obcych?

  • Niemcy

Coraz więcej osób traktuje naukę języków obcych jako swoje hobby i sposób na spędzanie wolnego czasu. Czy warto uczyć się języków obcych i w jakich sytuacjach mogą się one przydać? Jaki język obcy najlepiej wybrać?

Zalety nauki języków obcych

Znajomość każdego dodatkowego języka obcego jest niewątpliwym atutem zarówno w codziennym życiu, jak i w kontaktach biznesowych. Zwiększa możliwości zatrudnienia w firmach, które działają na arenie międzynarodowej. Im więcej języków obcych znasz, tym masz większe możliwości na znalezienie dobrze płatnej pracy. Co więcej, dzięki znajomości języków obcych można znaleźć także zatrudnienie w zagranicznych firmach.

Nauka języka obcego daje także możliwość poznawania innych kultur, tradycji i obyczajów. Podczas nauki języka obcego nie raz spotkasz się z tematycznym słownictwem i zagadnieniami dotyczącymi krajów, w których język ten jest używany na co dzień. Opanowanie języka obcego pozwoli Ci także na swobodne podróżowanie po tych miejscach. Z pewnością umożliwi Ci to lepsze rozumienie świata.

Jaki język obcy wybrać?

Podstawowym językiem obcym, którym większość z nas posługuje się dość dobrze, jest język angielski. W różnych dziedzinach jest on bowiem uważany za ‘lingua franca’, czyli język służący do komunikacji między grupami językowymi, których języki ojczyste są różne. Znajomość języka angielskiego dla wielu jest czymś oczywistym, dlatego nie daje przewagi na rynku pracy. Warto więc zdecydować się na naukę drugiego języka obcego.

Wiele osób wychodzi z założenia, że najlepiej postawić na język sąsiadów i decyduje się na naukę języka niemieckiego. Całkiem dobrym rozwiązaniem może więc być niemiecki w praktyce - poznaj metody aktywnej nauki. Jest to innowacyjny kurs języka niemieckiego, dzięki któremu poświęcając tylko 15 minut dziennie, można płynnie opanować mówienie w danym języku już po kilku miesiącach nauki. Taki sposób nauki to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych lekcji.

Polskie firmy podejmują także działania na rynkach zagranicznych pozostałych sąsiadów – Czech, Słowacji, Ukrainy. Współpraca pomiędzy tymi krajami jest szeroko rozwinięta, dlatego przydatna może się okazać także znajomość języków takich jak czeski, słowacki, a także ukraiński. Posługiwanie się jednym z tych języków z pewnością podniesie Twoje kompetencje i zwiększy szansę na zatrudnienie

Jak uczyć się języka obcego?

Przede wszystkim musisz znaleźć w sobie motywację do nauki języka obcego. Pamiętaj, że jest to długotrwały proces. Wyznaczenie konkretnego celu z pewnością pomoże w jego osiągnięciu. Bardzo ważne jest to, aby nie zniechęcać się do nauki języka – nawet jeśli po drodze spotkasz trudności czy też niejasności. Błędy popełnia się po to, aby móc się na nich nauczyć czegoś nowego.

Znajdź dla siebie odpowiednią metodę nauki. Możliwości jest wiele – tradycyjne podręczniki, innowacyjne kursy, interaktywne aplikacje mobilne. Wybierz metodę, która odpowiada Ci najbardziej. Najważniejsze jest to, aby nauka języka obcego sprawiała Ci radość i satysfakcję.

Artykuł sponsorowany