Kwatery prywatne
1.jpg
2.jpg
foto-left.png
foto-right.png
Policyjna obława na crossowców - W rejonie schroniska na Luboniu Wielkim oraz w Gorcach, rabczańscy i nowotarscy policjanci wspólnie ze Strażą Leśną urządzili obławy na motocyklistów jeżdżących po lasach i szlakach turystycznych. Łącznie zatrzymano 9 motocyklistów. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.
Kolejny wyleczony z koronawirusa w powiecie nowotarskim - Służby sanitarne poinformowały o kolejnym ozdrowieńcu w powiecie nowotarskim, który wyleczył się z SARS-CoV-2. Przypomnijmy, iż odnotowano tu w sumie 8 przypadków zakażenia, z czego 5 osób wyzdrowiało. W powiecie tatrzańskim były natomiast dwa przypadki zakażenia - obie osoby są już zdrowe.
Wieczorna akcja strażaków w Czerwiennem - Strażacy z OSP Czerwienne Górne zostali w piątek wieczorem wezwani do uprzątnięcia drogi. W wyniku opadów deszczu, doszło do naniesienia z pobocza na długości około 200 metrów - żwiru.
Ślubowanie nowego radnego - W składzie Rady Gminy w Krościenku nad Dunajcem zasiada już oficjalnie nowy radny. Bartłomiej Czechowski, reprezentujący Krośnicę, podczas ostatniej sesji złożył ślubowanie.
Przeładowany samochód z drewnem zatrzymany w Rdzawce - Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała do kontroli w Rdzawce jadący zakopianką samochód ciężarowy wyładowany 12 tonami drewna. Po ważeniu pojazdu okazało się, że ma przekroczoną dopuszczalną masę całkowitą o 3,7 tony.
Rynek w Krościenku pięknieje (zdjęcia) - Kto był ostatnio w centrum Krościenka widział szeroko zakrojone prace budowlane na tamtejszym rynku. Efekty tych prac widać już w okolicy starego kościoła. Jak informuje wójt Jan Dyda – mieszkańcy i turyści doczekają się nowej płyty rynku jeszcze w tym roku.
Akcja ratunkowa w górach - TATRY. Śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego został wezwany na pomoc turyście, który powiadomił, że doznał urazu nogi. Do wypadku doszło w rejonie Gęsiej Szyi - informuje ratownik dyżurny Rafał Mikler.
Obchody stulecia zgromadzenia sióstr Urszulanek - ZAKOPANE. - Zgromadzenie sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego zrodziło się sto lat temu z umiłowania Polski i serca Jezusa Konającego. Te dwie miłości złączyły się ze sobą w życiu św. Urszuli Julii Ledóchowskiej. Te dwie miłości stanowią charyzmat zgromadzenia" - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski na Jaszczurówce, gdzie odprawił mszę św. w stulecie powstania zakonu.
"Wymień śmieci ze szlaku na kawę w schronisku!" Akcja Ludzi Gór - TATRY. - Głodówka wspiera sprzątanie szlaków w trakcie wędrówek i nagradza pyszną kawą z widokiem na Tatry. Chcemy wspierać i promować właściwe postawy w trakcie poruszania się po terenie TPN poprzez zaangażowanie odwiedzających w akcję sprzątania szlaków - mówi Weronika Lis, wolontariuszka "Głodówki".
OPERACJA BARIATRYCZNA - NAJSKUTECZNIEJSZA METODA LECZENIA OTYŁOŚCI (art. sponsorowany) - Otyłość jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych stanów chorobowych w rozwiniętych społeczeństwach. Aktualnie nadwaga i otyłość są piątym wiodącym globalnym czynnikiem zwiększającym ryzyko przedwczesnej śmierci, powodującym corocznie 2,8 mln zgonów.
Remont ul. Józefczaka wyceniono na ponad pół miliona zł - NOWY TARG. O remont ulicy Stanisława Józefczaka zaapelował radny Krzysztof Sroka. - Ulica ta wymaga gruntownej naprawy - mówi radny.
Gminy otrzymały pieniądze na doposażenie szkolnych stołówek - Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda małopolski Piotr Ćwik przedstawił rozstrzygnięcie tegorocznej edycji programu "Posiłek w szkole i w domu". Program został opracowany m.in. po to, aby stołówki stały się dla uczniów i pracowników szkół przyjaznymi i estetycznymi miejscami. Przyznane dofinansowanie wynosi od 20 do 80 tys. zł dla jednej szkoły.
Sprzątanie ulic w Zakopanem (zdjęcia) - ZAKOPANE. Przed południem strażacy dostali zgłoszenie o plamach substancji ropopochodnych, które zauważono w wielu miejscach na terenie miasta. Do neutralizacji zanieczyszczeń wyjechały zastępy PSP Zakopane, OSP Kościelisko, Olcza i Dzianisz Górny.
Wierni mają wracać do kościołów. Metropolita krakowski odwołał dyspensę - Abp Marek Jędraszewski odwołał dyspensę od udziału w niedzielnych mszach świętych. Metropolita krakowski udzielił dalszej dyspensy jedynie dla osób w wieku 65 lat i więcej, wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.
Kierowca, który miał wypadek w Koniówce, był pijany - Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 25-letni kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu, dachował i zatrzymał się na jezdni.
Choose language
Current language: Language
Accommodation
Willa Szarotka
check more 
Accommodation
Schronisko Orlica Szczawnica
Prices 35 - 72
check more 
Accommodation
Alina Pokoje Gościnne
check more 
show all
SEARCHER
Szczawnica on the map
mapa-szczawnica.jpg
Weather in Szczawnica
Pogoda w Szczawnicy - meteoprog.pl pogoda-w-szczawnicy.jpg
Nasi partnerzy

 

fdp.net.pl Podhale24.pl pienart.pieniny.com

 

gckkroscienko.pl

 

przewodnicy-tatry.pl

 

 

uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

Podhalanka.pl

 

Pieninyinfo.pl

Kwatery prywatne