Kwatery prywatne
1.jpg
2.jpg
foto-left.png
foto-right.png
Kłopoty firmy, która buduje S7 z Lubnia do Naprawy. Podwykonawcy żądają zapłaty za prace, GDDKiA interweniuje - Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie wpłynęły do tej pory wnioski od 66 podwykonawców, którzy nie otrzymali od wykonawcy zapłaty za prace i usługi zrealizowane na budowie S7 Lubień-Naprawa.
1 czerwca zamkną przejazd kolejowy na ul. Ludźmierskiej. Ruszyła budowa objazdu - NOWY TRAG. Ruszyła budowa tymczasowej drogi, którą poprowadzi tymczasowy objazd, gdy rozpocznie się remont przejazdu na ul. Ludźmierskiej.
Pracownicy Urzędu Skarbowego w Nowym Targu wracają z kwarantanny - NOWY TARG. Prawie wszyscy pracownicy urzędu skarbowego poddani testom na obecność patogenu, odebrali już wyniki testów. Są negatywne.
Za tydzień wybory nowego rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Znamy kandydatów - Dwóch wykładowców związanych z nowotarską uczelnią bierze udział w wyborach uzupełniających na stanowisko rektora "Podhalańskiej". Wybory odbędą się 1 czerwca.
Tragiczny wypadek w zakopiańskim szpitalu. Pacjent wypadł z okna - nie żyje (zdjęcia) - ZAKOPANE. Zdarzenie miało miejsce przed południem w Szpitalu Powiatowym im. T. Chałubińskiego.
Hot 16 challenge 2 również na Podhalu. Rapują m.in. Trebunie Tutki, Megitza i Holeviaters (video) - Muzyczno-charytatywne wyzwanie, które ogarnęło całą Polskę, podjęli również muzycy z naszego regionu. Niektórym - trzeba przyznać - wychodzi to naprawdę dobrze.
Bez nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce - Poranny raport Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie donosi o braku nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce. Tym samym liczba zakażeń jest taka sama jak wczoraj i wynosi 1176 osób.
Deszczowy tydzień na Podhalu - Synoptycy zapowiadają na ten tydzień pochmurną i raczej deszczową pogodę w naszym regionie.
Klasy gotowe na przyjęcie uczniów - Od poniedziałku 25 maja, po okresie zamknięcia spowodowanego epidemią - rozpoczynają działalność wszystkie szkoły w gminie Kościelisko.
Przez Podhale przechodzą ulewy - Silne deszcze, a nawet grad przemieszczają się dziś przez całe Podhale. Synoptycy zapowiadają na dziś także burze.
Strażnicy upominają spacerujących po Krupówkach. Turyści zapominają o maseczkach - ZAKOPANE. - Wczoraj było spokojnie, ale dziś turyści notorycznie zapominają używać maseczek - mówią funkcjonariusze Straży Miejskiej, patrolujący rejon Krupówek. Od przedpołudnia odnotowano wiele takich przypadków. Strażnicy dziś pouczają, przypominają, a nawet rozdają maseczki napotkanym osobom.
Absolutorium dla zarządu powiatu tatrzańskiego - ZAKOPANE. Rada jednogłośnie udzieliła zarządowi powiatu absolutorium za ubiegły rok. Wcześniej zarząd uzyskał wotum zaufania. Wynik głosowania przewodniczący Rady Powiatu nazwał "spektakularnym", a pod adresem skarbnik Zofii Garbulińskiej padły słowa uznania.
Nowy dyrektor "piątki" wyłoniony będzie z opóźnieniem - NOWY TARG. Wydłużono termin składania ofert w konkursie na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5. Jak informuje burmistrz Grzegorz Watycha powodem ustalenia nowego terminu, czyli 31 lipca br. - są "trudności w prawidłowym funkcjonowaniu Urzędu Miasta Nowy Targ", związane z pandemią.
Wsparcie magistratu dla ośrodka na Kamieńcu - ZAKOPANE. Urząd miasta przekazał Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym z siedzibą na Kamieńcu sprzęt ochrony osobistej o wartości ponad 6 tysięcy złotych.
Podhalańskie gminy aplikują o środki z programu "Zdalna szkoła+" - Do programu "Zdalna szkoła+", w ramach którego dofinansowywany jest zakup sprzętu do zdalnej edukacji, zgłosiło się ok. 90 gmin z Małopolski. Większość z wniosków została pozytywnie rozpatrzona.
Choose language
Current language: LanguageAccommodation
Willa Szarotka
check more 
Accommodation
Alina Pokoje Gościnne
check more 
Accommodation
Schronisko Orlica Szczawnica
Prices 35 - 72
check more 
show all
SEARCHER
Szczawnica on the map
mapa-szczawnica.jpg
Weather in Szczawnica
Pogoda w Szczawnicy - meteoprog.pl pogoda-w-szczawnicy.jpgNasi partnerzy

 

fdp.net.pl Podhale24.pl pienart.pieniny.com

 

gckkroscienko.pl

 

przewodnicy-tatry.pl

 

 

uzdrowiskoszczawnica.plastraia.pl

Podhalanka.pl

 

Pieninyinfo.pl

Kwatery prywatne