Kwatery prywatne
1.jpg
2.jpg
foto-left.png
foto-right.png
Maciej Jachymiak: Polski hokej jest na dnie - - Rozmawiałem w tych dniach z kilkoma rozsądnymi ludźmi. Większość twierdzi, że w hokeju nic się nie zmieni. Nikt rozumny do tego gnoju dobrowolnie nie wejdzie. No i to poparcie pełnomocnika PiS… - pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin, lekarz, były samorządowiec i polityk.
Szczegóły wieczornego wypadku w Nowym Targu: na skuterze jechali nastolatkowie - Wieczorem na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kościelnej doszło do zderzenia samochodu osobowego i skutera. Jak podaje nowotarska policja, do wypadku doprowadził 16-letni kierowca jednośladu. Jego pasażerka, 15-letnia dziewczyna, została zabrana przez pogotowie do szpitala.
Podhale: nie ma punktów szczepień w szkołach, bo zainteresowanie jest znikome - Podczas, gdy w Polsce w szkołach organizowane są punkty szczepień dla młodzieży szkolnej, w powiecie tatrzańskim liczba chętnych na szczepienie jest znikoma. Spowodowane jest to negatywnym podejściem do szczepionek, ale także tym, że osoby, które chciały się zaszczepić już to zrobiły.
TOPR podsumowuje wakacje. Więcej wypadków niż w poprzednich latach - Niedawno zakończyły się wakacje, dla ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zakopanem bardzo pracowity czas. - W stosunku do poprzednich lat odnotowano znaczny wzrost liczby wypadków. - informuje pogotowie.
Wybieramy światłowód (art. sponsorowany) - Dla wielu z nas wyobrażenie sobie codziennego życia bez szybkiego internet w domu graniczy już z niemożliwością. A czas pandemii sprawił, że potrzebujemy dobrej sieci jeszcze bardziej. Zdalna edukacja, praca, zakupy, sprawy urzędowe, to już nasza codzienność. A co z dostępem do informacji, czy po prostu rozrywki? Ktoś z rodziny chce obejrzeć odcinek ulubionego serialu, ktoś inny pograć na komputerze. Czy sieć to wytrzyma? Na pewno tak, jeśli tylko będzie to światłowód.
Groźny wypadek w centrum Nowego Targu (zdjęcia) - Na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kościelnej po godz. 21 doszło do zderzenia samochodu osobowego i skutera.
Nowotarskie obchody 82. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. "Niech nasza obecność będzie hołdem" (zdjęcia) - Najpierw w kościele pw. św. Anny, później - przy Grobie Katyńskim, Nowy Targ wspominał dziś 82. rocznicę sowieckiej napaści na Polskę.
Kolejne kontrole, mandaty oraz wnioski o ukaranie do sądu - Nie pozostajemy obojętni wobec łamania prawa przez osoby poruszające się tzw. "czterokołowcami" - informuje Straż Gminna w Kościelisku.
ZASZCZEP SIĘ W ALLMEDICA #8211; BEZ REJESTRACJI! (art. sponsorowany) - W każdy piątek i sobotę Allmedica w Nowym Targu przy Alei 1000lecia 111 jest otwarta dla osób chcących się zaszczepić przeciw Covid. Zapraszamy do naszej placówki bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Wystarczy przyjść, a my zajmiemy się resztą.
Deszczowe zakończenie rowerowego sezonu (zdjęcia) - Podwójny slalom, downhill i konkurs skoków, a także zjazd bez łańcucha i w przebraniach, to główne punkty ostatniego w Zakopanem Małopolska Joy Ride Zakończenie Sezonu.
Ruszył przetarg na budowę mostu w Chyżnem na granicy polsko-słowackiej - Dzisiaj rozpoczął się przetarg na budowę mostu na potoku Jeleśnia, w miejscowości Chyżne, ciągu drogi krajowej nr 7. Przez środek potoku Jeleśnia przebiega granica polsko-słowacka, w związku z tym pozwolenia na jego budowę musiały wydać odpowiednie instytucje w obydwu państwach.
Rozpoczęły się prace rozbiórkowe na terenie starego szpitala (zdjęcia) - NOWY TARG. Zgodnie z zapowiedziami ruszyły prace rozbiórkowe budynków starego szpitala zlecone przez Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową częstochowskiej firmie ITL. Porządkowanie terenu potrwa dwa tygodnie. Koszt to ok. 166 tys. zł.
Tatrzański Zjazd Klubów Seniora Polska 2050 (zdjęcia) - W Poroninie odbyła się konferencja prasowa Klubów Seniora Polska 2050 z udziałem ich przedstawicieli oraz krajowych i lokalnych struktur ruchu: Agnieszki Buczyńskiej, dyrektor ds. regionów i ekspertki ds. seniorów, Michała Kobosko, odpowiedzialnego za budową struktur politycznych oraz Moniki Motyczyńskiej, liderki Stowarzyszenia Polska 2050 w woj. małopolskim.
Ogłoszono wyniki głosowania mieszkańców w 5. edycji BO Małopolski. Podhale postawiło na siatkówkę - W ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zagłosowało prawie 246 tys. osób. Decyzją Małopolan, którzy w obecnej edycji zdecydowanie postawili na sport i kulturę, województwo zrealizuje 85 zadań na łączna kwotę 12 mln zł, po 2 mln zł dla każdego z subregionów Małopolski.
Aresztowano b. funkcjonariusza Straży Granicznej z Zakopanego. Zarzut - współpraca z gangiem narkotykowym - Prokuratura przedstawiła zarzuty byłemu funkcjonariuszowi placówki Straż Granicznej w Zakopanem. Miał on ujawniać informacje dotyczące śledztwa narkotykowego osobom, których dotyczyło postępowanie. Mężczyzna został zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych SG i tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
Choose language
Current language: Language

Accommodation
Dom Wypoczynkowy Vena
check more 
Accommodation
Alina Pokoje Gościnne
check more 
Accommodation
Schronisko Orlica Szczawnica
Prices 35 - 72
check more 
show all
SEARCHER
Szczawnica on the map
mapa-szczawnica.jpg
Weather in Szczawnica
Pogoda w Szczawnicy - meteoprog.pl pogoda-w-szczawnicy.jpg

Nasi partnerzy

 

 

gckkroscienko.pl

 

 

Podhalanka.pl

 

Pieninyinfo.pl

Kwatery prywatne